همراه ما باشید

استطاعت مالی نیمی از جامعه خرید خانه های زیر صد متر است

تولید و عرضه ۱۱۲ هزار واحد مسکونی به متقاضیان مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس آمارها، بیش از ۸۰ درصد از معاملات مسکن از زمستان سال گذشته تاکنون، پیرامون خرید و فروش املاک زیر یکصد متر بوده است. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست امروز کمیسیون عمران مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در ساماندهی بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی دو نگاه اصلی در حوزه مسکن وجود دارد، نگاه نخست نشان می دهد که بر اساس آمارها، تعداد مسکن های موجود از تعداد خانوارهای متقاضی، حدود 2 میلیون واحد بیشتر است، اما با این وجود، بازار با کمبود مسکن مواجه است که این مشکل نشأت گرفته از وجود خانه های خالی در کشور است. تولید انبوه مسکن طبق آمارهای به دست آمده و با توجه به استطاعت مالی بیش از 50 درصد از جامعه، آن ها در بهترین حالت قادر به خرید خانه های زیر یکصد متر خواهند بود وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از طرف دیگر طبق آمارهای به دست آمده و با توجه به استطاعت مالی بیش از 50 درصد از جامعه، آن ها در بهترین حالت قادر به خرید خانه های زیر یکصد متر خواهند بود. 80 درصد از معاملات مسکن برای خرید و فروش خانه های زیر یکصد متر بوده است وی افزود: همچنین بر اساس آمارها، بیش از 80 درصد از معاملات مسکن از زمستان سال گذشته تاکنون، پیرامون خرید و فروش املاک زیر یکصد متر بوده است. تولید و عرضه 112 هزار واحد مسکونی به متقاضیان مسکن اسلامی ادامه داد: آمارهای موجود، پشتوانه ای برای تدوین برنامه های وزارت راه و شهرسازی جهت تولید حداقل 400 هزار واحد مسکونی و مدیریت این بخش بود، حال این برنامه ها در مرحله اجرا قرارگرفته و در این مدت خوشبختانه 112 هزار واحد مسکونی تولید و در اختیار متقاضیان قرار داده شده است. تولید سالانه 400 هزار واحد مسکونی در کشور، یک برنامه عملی و قابل تحقق است وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: قطعا تولید سالانه 400 هزار واحد مسکونی در کشور، یک برنامه عملی و قابل تحقق است.

خانه ملت: محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست امروز کمیسیون عمران مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در ساماندهی بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی دو نگاه اصلی در حوزه مسکن وجود دارد، نگاه نخست نشان می دهد که بر اساس آمارها، تعداد مسکن های موجود از تعداد خانوارهای متقاضی، حدود 2 میلیون واحد بیشتر است، اما با این وجود، بازار با کمبود مسکن مواجه است که این مشکل نشأت گرفته از وجود خانه های خالی در کشور است.

تولید انبوه مسکن

طبق آمارهای به دست آمده و با توجه به استطاعت مالی بیش از 50 درصد از جامعه، آن ها در بهترین حالت  قادر به خرید خانه های زیر یکصد متر خواهند بود

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از طرف دیگر طبق آمارهای به دست آمده و با توجه به استطاعت مالی بیش از 50 درصد از جامعه، آن ها در بهترین حالت  قادر به خرید خانه های زیر یکصد متر خواهند بود.

80 درصد از معاملات مسکن برای خرید و فروش خانه های زیر یکصد متر بوده است

وی افزود: همچنین بر اساس آمارها، بیش از 80 درصد از معاملات مسکن از زمستان سال گذشته تاکنون، پیرامون خرید و فروش املاک زیر یکصد متر بوده است.

تولید و عرضه 112 هزار واحد مسکونی به متقاضیان مسکن

اسلامی ادامه داد: آمارهای موجود، پشتوانه ای برای تدوین برنامه های وزارت راه و شهرسازی جهت تولید حداقل 400 هزار واحد مسکونی و مدیریت این بخش بود، حال این برنامه ها در مرحله اجرا قرارگرفته و در این مدت خوشبختانه 112 هزار واحد مسکونی تولید و در اختیار متقاضیان قرار داده شده است.

تولید سالانه 400 هزار واحد مسکونی در کشور، یک برنامه عملی و قابل تحقق است

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: قطعا تولید سالانه 400 هزار واحد مسکونی در کشور، یک برنامه عملی و قابل تحقق است.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه