همراه ما باشید

شمال کشور فردا گرم و سپس خُنک می‌شود

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: از روز پنجشنبه بارش‌‌های پراکنده از غرب سواحل خزر و اردبیل آغاز خواهد شد و روزهای جمعه و شنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، بارش پراکنده خواهیم داشت.

فارس: فریبا گودرزی  در تشریح آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور اظهار داشت:‌ ‌‌ امشب در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود همچنین در جنوب ‌ سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان بارش‌های پراکنده را شاهد خواهیم بود.

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده فقط در جنوب سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان بارش پراکنده خواهیم داشت در سایر مناطق کشور جوی آرام حاکم است

وی اظهار کرد: امشب و فردا روند دما در نیمه شمالی کشور افزایشی است و ۳ تا ۵ درجه افزایش دما در این مناطق خواهیم داشت.

گودرزی بیان کرد: از روز پنج شنبه مجدداً جریانات روی دریای خزر شمالی می‌‌شود و از غرب سواحل خزر و اردبیل بارش‌های پراکنده آغاز خواهد شد، روزهای جمعه و شنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و بدین ترتیب در این مناطق کاهش دما خواهیم داشت.

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی اظهار داشت: همچنین در شرق کشور و منطقه زابل در سه روز آینده گرد و خاک و کاهش دید پیش بینی می‌شود و شرقی دریای عمان هم در این مدت مواج و متلاطم است.

وی اضافه کرد: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و تا پایان هفته این شرایط حاکم است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 40 و 26 درجه خواهد بود.

گودرزی ادامه داد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود و اردبیل با کمینه دمای ۱۶ درجه بالای صفر و همچنین شهرکرد با کمینه دمای ۱۳ درجه بالای صفر، فردا خنک ترین مراکز استان خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی اظهار داشت: به کشاورزان در استان‌های‌ آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و همدان در این مدت توصیه می‌شود انجام عملیات شخم پس از برداشت مزارع کلزا برای کنترل آفت سنک کلزا را در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: همچنین ضرورت دارد کشاورزان استان‌های مذکور، کنترل و مبارزه با بیماری‌های غربالی، آتشک، لکه سیاه ‌و سفیدک‌های سطحی و داخلی ‌در باغ‌های ‌سیب و باغات هسته‌دار‌ها در دستور کار قرار دهند.

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی ادامه داد: همچنین به کشاورزان در استان‌های گیلان، خراسان شمالی، گلستان و مازندران توصیه می‌شود در انجام عملیات محلول و سم‌پاشی‌ در مازندران در روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه احتیاط کنند.

گودرزی افزود: کشاورزان گیلانی همچنین در روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه‌ به دلیل افزایش دما کنترل رطوبت، دما و‌ تهویه در دامداری‌ها، گلخانه‌ها و مرغداری‌ها‌ در دستور کار قرار دهند.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه