همراه ما باشید

میرسلیم: وقتی آمریکا خسارت ایران را بپردازد، در مذاکره باز می‌شود

میرسلیم با اشاره به اظهارات ظریف مبنی بر اینکه آمریکا تحریم ها را لغو کند، در مذاکره باز است گفت: این موضع گیری کاملی نیست و آمریکا با خسارت های تحمیل شده به ایران را هم بپردازد.

مهر: میرسلیم با اشاره به اظهارات ظریف مبنی بر اینکه آمریکا تحریم ها را لغو کند، در مذاکره باز است گفت: این موضع گیری کاملی نیست و آمریکا با خسارت های تحمیل شده به ایران را هم بپردازد.

سیدمصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی  درباره اظهارات اخیر محمدجواد ظریف مبنی بر اینکه در مذاکره به روی آمریکا باز است گفت: جناب ظریف برای مذاکرات زحمات زیادی کشیده که باید از او و هیئت مذاکره کننده تشکر کرد اما این که اگر آمریکا تحریم های خود را لغو کند، در مذاکره باز است موضع گیری کاملی نیست زیرا در اثر تحریم های ظالمانه آمریکا و سستی های اروپایی ها در یک سال و نیم گذشته خسارات متعددی به کشور ما زده شده است.

وی افزود: از جمله خسارت هایی که در یک سال و نیم گذشته به کشور تحمیل شده است، جلوگیری از صادرات نفت در چارچوب سهمیه اپک، خسارت هنگفت متوقف شدن بسیاری از قراردادها با شرکت های خارجی که از خوف تحریم های ثانوی همکاری خود را متوقف کردند و در نتیجه به بسیاری از صنایع کشور ما لطمه خورده است، جلوگیری از ورود کالاهای ضروری که مشکلات متعددی را به لحاظ انسانی داشته است؛ اینها خساراتی است که با محاسبه جرایم متعلق به آنها چند صد میلیارد دلار می رسد؛ البته اگر عدم نفع را نیز به حساب آوریم.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه اگر این خسارات و جرائم را آمریکا و اروپا بپردازند می توانیم به تعامل آینده فکر کنیم، اظهار داشت: حتما این نکات در ذهن جناب ظریف بوده و خواسته به اجمال اظهار نظر کند. 

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه