همراه ما باشید

کریمی اصفهانی در گفتگو با کاوش

پایداری به تنهایی موفق نمی‌شود/ پایداری ظرفیتی ندارد که با سایر اصولگرایان جمع شود

پایداری به تنهایی موفق نمی‌شود/ پایداری ظرفیتی ندارد که با سایر اصولگرایان جمع شود

دبیر کل جامعه اصناف و بازار با تاکید بر اینکه اگر جبهه پایداری از گروه‌های اصولگرا برای گفتگو دعوت کند، پذیرفته خواهد شد، گفت: ظرفیت آرا جبهه پایداری در صورت حضور مستقل در انتخابات آن چنان چشمگیر نیست که اثری بر مجموعه رای اصولگرایان متحد داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری کاوش با بالا گرفتن فعالیت انتخاباتی جناح اصولگرا برای تصاحب کرسی‌های مجلس یازدهم، جبهه پایداری نیز به عنوان یکی از گروه‌های حاضر در این طیف، وارد میدان شده و تلاش خود را برای موفقیت در انتخابات مجلس آغاز کرده است.

این جبهه که حضور خود در نشست‌های شورای وحدت اصولگرایان را رد کرده و خود را بخشی از این اجماع نمی‌دانست، نخست اعلام کرد که فهرست مستقل خود را برای انتخابات مجلس یازدهم رونمایی خواهد کرد، لیکن پس از انتشار اظهارات آیت‌الله "محمد تقی مصباح یزدی" مبنی بر اینکه به جای رفتارهای جناحی باید نامزد اصلح را برگزید و حتی اگر آن شخص عضو گروه خودی نبود هم باید به او رای داد، این جبهه دست به دگرگونی رویکرد خود زد.

چندی پس از این "مرتضی آقا تهرانی"‌دبیرکل جبهه پایداری با اعلام اینکه، پایداری‌ها به الگویی برای مشارکت در انتخابات دست یافته‌اند، اظهار کرد که این جبهه از دیگر گروه‌های اصولگرا برای گفتگو و رایزنی دعوت و الگوی خود را برای آنها تشریح خواهد کرد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد که جبهه پایداری قصد دارد تا با ارائه یک الگوی انتخاباتی فراگیر، خود را به محوری برای اتحاد اصولگرایان بدل سازد.
در همین زمینه کاوش گفتگویی با "احمد کریمی اصفهانی" دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار و عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری انجام داده است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

 

پایداری خود را قطب عالم امکان می‌داند

 

آقای کریمی به نظر شما آیا جبهه پایداری می‌تواند محور اتحاد جریان اصولگرایی برای انتخابات مجلس یازدهم قرار بگیرد؟

 

از نگاه من جبهه پایداری به دلیل نداشتن ظرفیت کافی، امکان اینکه بتواند به سایر اصولگرایان جمع شود را ندارد و مساله دیگر این است که این جبهه خود را تقریبا قطب عالم امکان به شمار آورده و بر این باور است که جوهره اصولگرایی در آن خلاصه شده است.

طبیعتاً چنین رویکردی موجب می‌شود که جبهه پایداری تنها بماند. درنتیجه گروهی دارای چنین ظرفیتی است و پیش از این نیز در یکی دو مورد این رویکرد را از خود نشان داده و در هیچ کدام نیز کمترین موفقیتی را به دست نیاورده است، دلیلی ندارد با همان رویکرد پیشین بتواند که در این مورد توفیقی کسب کند.

 

پایداری برای گفتگو و رایزنی با سایر اصولگرایان محدودیتی ندارد

 

اگر همانگونه که از سوی خود جبهه پایداری اعلام شده، در مورد رایزنی برای انتخابات مجلس از شما دعوت شود، آیا دعوت این جبهه را برای مشورت و تبادل نظر خواهید پذیرفت؟


بله، ما همواره از پیشنهادی که برای گفتگو و رایزنی توسط هر گروهی مطرح شود استقبال خواهیم کرد . هیچ مشکل و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

 

پایداری ظرفیت اجتماعی ندارد

 

به نظر شما اگر جبهه پایداری تصمیم بگیرد که به صورت مستقل در انتخابات پیش رو شرکت کند، آیا این اقدام می‌تواند بر روی آرا مجموعه اصولگرایی اثرگذار باشد؟


به عقیده من پایداری‌ها از آنچنان ظرفیت اجتماعی قابل توجهی برخوردار نیستند که بتوانند روی سبد آرا مجموعه اصولگرایی اثر چندان قابل توجهی برجای بگذارند.

 

پایداری به تنهایی موفق نمی‌شود


پس به اعتقاد شما اگر اصولگرایان بتوانند به وحدتی برای انتخابات پیش رو دست پیدا کنند، حتی جدایی پایداری‌ها نیز نخواهد توانست مشکلی در سبد آرا و موفقیت آنان ایجاد کند؟


البته کسی از آینده آگاهی کامل ندارد، اما یکپارچگی مجموعه  اصولگرایان می‌تواند ظرفیت خوبی باشد و طبیعی است که جبهه پایداری نیز به تنهایی موفقیتی به دست نخواهد آورد.

درباره نویسنده

امید کرمانی‌ها مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه