همراه ما باشید

علت خشکی لب ها

خشکی و پوسته شدن لب ها زیبایی را کم کرده و چهره را بی روح می‌کند که اصلا خوشایند نیست.

خشکی و پوسته شدن لب ها زیبایی را کم کرده و چهره را بی روح می‌کند که اصلا خوشایند نیست.  پوسته‌پوسته شدن و ترک‌خوردگی لب، ممکن است چندین علت داشته باشد: کم‌آبی، حساسیت یا کمبود ویتامین.

البته، عامل ترک‌خوردگی لب‌ها می‌تواند زبان‌زدن به آنها نیز باشد (استفاده از بزاق برای خیس و مرطوب‌کردن پوست) ولی همیشه هم این‌طور نیست.اگر به خشکی لب مزمن مبتلا هستید یعنی در اکثر فصول این مشکل را دارید و ترک‌خوردگی آن برطرف نمی‌شود و حتی دردناک هم هست، بهتر است مشکل‌ از نظر پزشکی بررسی شود. عواملی همچون عفونت قارچی باعث پوسته شدن لب می شود ، مخصوصا اگر ترک در گوشه‌های دهان باشند، این احتمال قوی‌تر می‌شود. واکنش آلرژیک یکی از علت های اصلی پوسته شدن لب هاست.

البته کم‌آبی بدن یکی از مهمترین دلایل خشکی لب ها است که باید به آن بسیار توجه شود. برای درمان آن می توان از شکر استفاده کرد. البته می توان دو قاشق چای‌خوری شکر را با یک قاشق چای‌خوری عسل ترکیب‌کرده و خمیر به‌دست آمده را به لب‌های خود بمالید، اجازه دهید چند دقیقه بماند. همچنین می‌توانید خمیر حاصل از ترکیب عسل و گلیسیرین را قبل از رفتن به رختخواب روی لب‌‌ها بمالید. تا صبح، لب‌ نرم و لطیف می‌شود.

 

درباره نویسنده

ملیکا قراگورلو مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه