همراه ما باشید

ماجرای پیوستن مجید مظفری به «ایل‌دا»

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درباره بازیگری در سریال «ایل‌دا» گفت: روایت متفاوت و جدیدی بود به همین‌خاطر پذیرفتم بازیگر این سریال باشم.

 تسنیم: «ایل دا» روایتگر دفاع از مام میهن جزو پر بازیگرترین سریال‌های دفاع مقدس بوده که روزهای پایانی پیش‌تولید خود را سپری می‌کند.

این مجموعه با موضوع اتحاد و حماسه مردان و زنان عشایر مرزنشین در برابر متجاوزان به خاک این مرز  و بوم و قصه ایستادگی و ایثار آنها را بین سال‌های 1358 تا 1359 را روایت می‌کند.

«ایل‌دا» به کارگردانی راما قویدل در مناطق مرزی استان لرستان و شهر خرم آباد و در فضایی کاملا بومی و با حضور بازیگران تئاتر، تلویزیون و محلی تصویربرداری خواهد شد. 135 بازیگر در این مجموعه به ایفای نقش می پردازند که به عبارتی پر بازیگرترین مجموعه های در ژانر دفاع مقدس است.

در این مجموعه یکی از شاخص ترین و پرکارترین جلوه های بصری به اجرا در می‌آید. در این سریال زن و مرد ایرانی تفنگ به دست و کنار هم، از مام میهن تا پای جان دفاع می‌کنند و لحظاتی ناب را شاهد خواهیم بود.

مجید مظفری به عنوان شخصیت اصلی این سریال تلویزیونی در خصوص بازگشت به تلویزیون بعد از مدت‌ها به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت:‌ من روایتِ «ایل‌دا» را متفاوت دیدم و دوست ندارم بازیگر سریال‌های تکراری و نقش‌های غیرجذاب تلویزیون باشم. به خاطر این نبودم و باز هم برای به ورطه تکرار افتادن، نخواهم بود. مگر اینکه کارهای جدید، جذاب و درگیرکننده پیشنهاد شود.

وی درباره «ایل‌دا» توضیح داد: پانزدهم و یا بیستم شهریورماه جلوی دوربین این سریال تلویزیونی حاضر خواهم شد. سریالی که قرار است درباره ایستادگی و مقاومت بزرگمردان صحبت کند و من همیشه دوست داشته‌ام در مسیر انعکاس این مفاهیم ارزشمند قرار بگیرم.

مظفری در پاسخ به این سوال که چرا آنقدر باندبازی‌ها برخی از هنرمندنماها را بیش از هنرمندان واقعی برجسته می‌کند، تأکید کرد: این باندبازی‌ها همیشه بوده و هست. اما یک شایعاتی از تلویزیون به گوش رسیده که باعث می‌شود کمتر باشیم. این بی‌تعهدی‌های برخی و نصفه‌نیمه رها کردن پروژه‌های سریالی امثال ما بازیگران را بی‌انگیزه و دلسرد می‌کند. مثلاً به ما می‌گویند پرداخت مبلغ به شما منوط به پرداخت تلویزیون است. مگر ما با تلویزیون قرارداد داریم؟ یا مثلاً می‌گویند دولت بودجه تلویزیون را نمی‌دهد یا این بودجه را صفر کرده؛ از این طور مسائل قدری ما را بی‌انگیزه می‌کند. چون بالاخره هنرمند از همین راه معاش خودش را می‌گذراند.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه