همراه ما باشید

شارژر آیفون بلای جان زن جوان شد! +عکس

شارژر آیفون بلای جان زن جوان شد و وی را از ناحیه گردن زخمی کرد.

نمناک: شاید تا به حال با چندین هشدار و توجه در خصوص عدم اتصال شارژر به گوشی در حین عدم اتصال گوشی به شارژر در رسانه های مختلف روبرو شده باشید که بعد از مشاهده آن، شاید تنها 1 ساعت به آن توجه کردید و مابقی را همانند گذشته ادامه دادید که در آن شارژر در تمام طول روز در شارژ باقی می ماند و این در حالی است که تنها 2 یا 3 ساعت از آن استفاده می کنیم!

این هشدار کاملا جدی می باشد که باید به آن اهمیت داده شود چرا که می تواند به قیمت جان هر یک از ما تمام شود. خانم 19 ساله ای اخیرا زمانیکه از ناحیه گردن خود دچار آسیب دردناک و تلخی شده بود، به بیمارستانی در میشیگان منتقل شد که پزشکان بعد از بررسی دقیق گردن بیمار جوان، متوجه ضخامت جزئی و البته با ردپای کاملا مشخص روبرو شدند.

 شارژر آیفون بلای جان زن جوان شد! +عکس

خانم جوان که هنوز نامش منتشر نشده است، از قرار معلوم بعد از استفاده از شارژر آن را از برق جدا نکرده بود و سوکت شارژر دقیقا زیر بالشت او قرار داشت و زمانیکه او خوابیده بود، سوکت شارژر به گردنبند او برخورد می کند و او را دچار برق گرفتگی شدید می کند که نتیجه آن هم سوختی بیش از حد گردن او می شود.

با این حال خوشبختانه هیچ آسیب بزرگی به عروق خونی و بافت نرم پوست او رخ نداده است و تقریبا تمام گردن او سوخته است و این هیچ استثنایی ندارد چرا که میزان ولتاژ هر شارژری می تواند شما را مورد سوزش یا برق گرفتگی قرار دهد و چنین اتفاقاتی بیشتر در جوانان و نوجوانان رخ میدهد و باید آنرا کاملا جدی گرفت تا شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.

این در حالی است که اخیرا یک آشپزخانه به علت اتصال شارژر جعلی به پریز برق دچار آتش سوزی کامل قرار گرفت. به همین دلیل بشدت توصیه می شود که از شارژرهای اصلی و اورجینال استفاده کنید و بعد از شارژ کامل گوشی، آنرا از برق جدا نمائید.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه