همراه ما باشید

ضربه مرگبار قمه زورگیران به جوان مشهدی برای یک گوشی! +عکس

زورگیران خشنی که به خاطر گوشی جوان ۲۱ ساله‌ای را در مشهد به قتل رساندند چند نفر دیگر را نیز به دلیل مقاومت با ضربات قمه مجروح کرده‌اند!

خراسان: شب سه شنبه گذشته در منطقه قاسم آباد مشهد  دو جوان ۲۱ و ۲۲ ساله روی نیمکت‌های پارک خطی در انتهای امامیه ۸۱ نشسته بودند و با یکدیگر گفتگو می‌کردند.

عقربه‌های ساعت حدود ۲۲ شب را نشان می‌داد که ناگهان سه جوان موتورسوار در خلاف جهت حرکت خودرو‌ها و از سمت بولوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی (میثاق) وارد پارک خطی شدند و در تاریکی شب به سوی دو جوان نیمکت نشین رفتند!

یکی از آن دو جوان با دیدن وضعیت حرکت در خلاف جهت و رفتار‌های خشن موتورسواران، خطاب به دوستش (امیر) گفت: فکر کنم آن‌ها قصد خفت گیری دارند بیا فرار کنیم! این جوان ۲۲ ساله درحالی که هنوز جملات خود را به پایان نرسانده بود، از روی نیمکت پرید و پا به فرار گذاشت، ولی وقتی دید امیر تکان نخورد در فاصله نزدیکی ایستاد و به موتورسواران خیره شد!

 ضربه مرگبار قمه زورگیران به شاهرگ گردن جوان مشهدی برای یک گوشی! +عکس

سه جوان که سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت هوندا بودند و چنین وانمود می‌کردند که قصد پرسیدن سوالی را دارند در کنار امیر متوقف شدند، اما ناگهان یکی از ترک نشینان موتورسیکلت، قمه وحشتناکی را بیرون کشید و در حالی که تیغه تیز آن در تاریکی شب می‌درخشید به طور کلنگی ضربه‌ای به شاهرگ گردن امیر وارد کرد تا گوشی تلفنش را رها کند! اما جوان ۲۱ ساله به مقاومت در برابر زورگیران خشن پرداخت که در این هنگام دزد سنگدل، دوباره دو ضربه دیگر به قفسه سینه و پشت وی فرود آورد.

با وجود این امیر در حالی که دستش را روی گردن خون آلودش گذاشته بود و به زحمت راه می‌رفت به سوی منزل خودشان که یکی از واحد‌های آپارتمانی همان منطقه بود حرکت کرد، اما هنوز بیشتر از ۳۰ قدم برنداشته بود که دیگر بر اثر خون ریزی شدید، توان حرکت را از دست داد و نقش بر زمین شد.

دوست امیر با دیدن این صحنه وحشتناک در حالی که از شدت ترس همه وجودش می‌لرزید به سوی امیر شتافت و او را در آغوش گرفت. چند دقیقه بعد با تماس دوست امیر، نیرو‌های امدادی آژیرکشان به محل وقوع این صحنه مرگبار رسیدند و پیکر غرق در خون جوان ۲۱ ساله را به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال دادند، اما متاسفانه اقدامات درمانی کارساز نبود و این جوان قربانی زورگیری‌های خشن شد؛ بنابراین گزارش، با اعلام مرگ امیر بر اثر عوارض ناشی از اصابت چاقو به عناصر حیاتی گردن، بلافاصله ماموران انتظامی موضوع را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند. عقربه‌های ساعت به نیمه شب نزدیک می‌شد که قاضی کاظم میرزایی به همراه گروه ویژه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی عازم بیمارستان شدند و بدین ترتیب تحقیقات تخصصی در این باره آغاز شد.

با دستور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، جسد جوان ۲۱ ساله به پزشکی قانونی انتقال یافت و در همان ساعات اولیه بامداد، جلسه تجزیه و تحلیل کارشناسی این جرم با راهنمایی و هدایت‌های قاضی میرزایی آغاز شد. ساعتی بعد استفاده از شگرد‌های تخصصی پلیس، حکایت از آن داشت که زورگیران سنگدل حدود نیم ساعت قبل از وقوع این جنایت وحشتناک، دو برادر را نیز در بولوار آزادی مشهد با ضربات قمه مجروح کرده اند تا گوشی تلفن آن‌ها را سرقت کنند.

بنابر گزارش خراسان با به دست آمدن این سرنخ‌ها و با دستورات محرمانه قاضی میرزایی، گروه ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی مامور دستگیری موتورسواران زورگیر شدند. در همین حال ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که زورگیران هوندا سوار، فرد دیگری را نیز در بولوار مجیدیه مشهد و با ضربات کارد مجروح کرده اند! با توجه به اهمیت وحساسیت این پرونده جنایی، تصویر دزدان خشن چهره نگاری شد و تلاش شبانه روزی کارآگاهان با هدایت‌های قاضی ویژه قتل عمد ادامه یافت. این درحالی است که بررسی‌های تخصصی کارآگاهان نشان می‌داد این دزدان بی رحم ابتدا برای ترساندن طعمه‌های خود، آنان را با ضربه کارد مجروح می‌کردند و سپس دست به گوشی قاپی می‌زدند! بنابراین افرادی که با این شیوه مورد دستبرد زورگیران خشن، قرار گرفته اند یا اطلاعاتی در این باره دارند به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در منطقه رضاشهر مشهد مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۲۱۸۲۵۲۰۰ و ۲۱۸۲۵۲۹۰ تماس بگیرند.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه