همراه ما باشید

بانک مرکزی اعلام کرد؛

کاهش معاملات مسکن در پایتخت

طبق گزارش بانک مرکزی، معاملات مسکن در تهران در خرداد ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است.

باشگاه خبرنگاران جوان: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در گزارشی تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران را در خردادماه امسال (۱۳۹۸) منتشر کرد .

بر اساس این گزارش ، خردادماه امسال، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۶ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۹.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین درخردادماه امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران بالای ۱۳ میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴.۹ و ۱۰۴.۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این گزارش حاکی است که از مجموع ۵۹۸۶ واحد مسکونی معامله شده، واحد‌های تا ۵ سال ساخت با سهم ۳۹.۷ درصدی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند و در عین حال، بیشترین تعداد معاملات در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران متعلق به منطقه ۵ شهری تهران با ۱۵ درصد بوده است.

گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در خصوص اجاره بهای مسکن نیز حاکی از آن است که شاخص کرایه مسکن اجاره‌ای در شهر تهران و در کل مناطق شهری در خردادماه امسال به ترتیب ۲۳ و ۲۰.۷ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش داشته است.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه