همراه ما باشید

روایت نماینده مجلس از انصراف عجیب حقوقدان پیشنهادی شورای نگهبان

نماینده مجلس گفت: ادعای مهندسی‌ شدن انتخاب حقوق‌دانان شورای نگهبان کاملاً کذب است و موضوع انصراف افراد در صحن علنی، اتفاق تازه‌ای نیست و بارها رخ داده است.

فارس نوشت: نماینده مجلس گفت: ادعای مهندسی‌ شدن انتخاب حقوق‌دانان شورای نگهبان کاملاً کذب است و موضوع انصراف افراد در صحن علنی، اتفاق تازه‌ای نیست و بارها رخ داده است.

حجّت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات علی مطهری مبنی بر دخالت‌ برخی اعضای شورای نگهبان در روند انتخاب گزینه‌های حقوق‌دان شورای نگهبان،گفت: من متأسفم که برخی در مجلس با نگاه سوء ظن به همه مسائل نگاه می‌کنند.

وی ادامه داد: در بسیاری از مقاطع شاهد این هستیم که نماینده‌هایی که خود را برای عرصه‌های مختلف نامزد می‌کنند، به علل گوناگون از کاندیداتوری انصراف می‌دهند یا به نفع سایر همکاران کنار می‌کشند. گاهی هم مشاهده شده که نماینده‌ای، شرایط را برای رأی‌آوری خودش مناسب نمی‌بیند و انصراف می‌دهد. هیچ منع قانونی هم در این زمینه وجود ندارد.

پژمان‌فر با اشاره به انتساب برخی اقدامات به شورای نگهبان، گفت: اینکه بخواهیم یک نهاد بسیار تأثیرگذار را آماج تهمت‌ها و حرف‌های کینه‌توزانه قرار دهیم واقعاً غیر منصفانه است، اگرچه شورای نگهبان در مقابل این حرف‌ها هیچ عقب‌نشینی از مواضع خود نخواهد کرد.

نماینده مشهد یادآور شد: در چندماهه گذشته، هجمه‌ها به شورای نگهبان از سوی یک جریان سیاسی بالا گرفته که این، نوعی فرار به جلو است.

وی ادامه داد: این جریان سیاسی با توجه به عملکرد بسیار بدی که داشته‌، قطعاً مردم آن‌ را به بایگانی خواهند فرستاد و آن‌ها به‌همین دلیل به فرار به جلو روی آورده‌اند و می‌گویند اگر ما انتخاب نشدیم به‌معنای مهندسی شدن انتخابات است و برای حذف ما برنامه‌ریزی شده است.

پژمان‌فر با بیان اینکه مردم دست این جریانات را خوب خوانده‌اند و می‌دانند که این یک حقّه کهنه است و دیگر رنگی ندارد، تصریح کرد: مردم قطعاً در پاسخ به این حرف هایی که یک جریان سیاسی هر روز در روزنامه‌هایشان مطرح می‌کنند و به فکر و انتخاب مردم احترام نمی‌گذارند برخورد مناسب خواهند داشت.

وی افزود: جریانی که در مواضع مختلف‌شان محک زده شده‌اند و دیدیم که در عرصه اقتصادی، ادعای گسترده‌ترکردن سفره‌ها را داشتند امّا سفره‌ها را کوچک کردند. در سیاست‌خارجه هم که شاهد هستیم چه وضعیتی درست کرده‌اند.

پژمان‌فر ادامه داد: در عرصه اجتماعی هم اگر امیدآفرینی رهبر انقلاب در سطح جامعه نبود، سیاست‌های این جریان خاص، مردم را مأیوس می‌کرد.

نماینده مشهد درباره روند انصراف علی غلامی از کاندیداتوری برای عضویت در شورای نگهبان، گفت: این اتفاق خیلی طبیعی بود و وقتی دوستان، فضا را مشاهده کردند، برای حفظ شأن آقای غلامی، پیشنهاد دادند که وی تا آخر نماند و در نهایت آقای غلامی انصراف داد.

وی تصریح کرد: ادعای مهندسی‌ شدن انتخاب حقوق‌دانان شورای نگهبان کاملاً کذب است و موضوع انصراف افراد در صحن علنی، اتفاق تازه‌ای نیست و بارها رخ داده است.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه