همراه ما باشید

گلایه بازیگر «روزگار جوانی» از فضای مجازی

بازیگر سریال «دولت مخفی» و «روزگار جوانی» خیلی اعتقادی به فعالیت در فضای مجازی ندارد و می‌گوید: اگر قرار باشد کارگردانی، بازیگری را از روی فالوور انتخاب کند، ترجیح می‌دهم نباشم.

خبرگزاری تسنیم:  «بدون شرح» و «میکائیل» را بازی کرده و این شب‌ها تلویزیون دوباره پخش می‌کند. همین چند وقت پیش بود سریال «دلدادگان» را که نقش متفاوتی را بازی می‌کرد روی آنتن رفت. این روزها مهدی صبایی به تعبیر خودش خیلی علاقه‌ای به زیاد کار کردن ندارد اما از کاراکترهای خاص نمی‌گذرد و دوست دارد در این قامت‌ و عیار، کار بازیگری را دنبال کند.

صبایی این روزها نقش بابک سریال «از سرنوشت» را در سه مقطع بازی می‌کند. زیرا این سریال تلویزیونی که برای شبکه دو سیما آماده می‌شود. و البته در کنار آن کار سینمایی هم دارد که به دلایلی فعلاً نامی از آن اثر نبرد و در یک کار برای سینمای هنر و تجربه به نام «جمعه دو بعدازظهر» ایفای نقش کرده است.

این بازیگر سینما و تلویزیون در پاسخ به اینکه کم‌کارتر از گذشته شده‌اید به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: کم‌ کار نمی‌کنم. دوست دارم نقش‌های خاص و تأثیرگذار بازی کنم. در واقع هر نقشی را قبول نمی‌کنم. قبلاً این کار را کرده‌ام به یک باره چندین تله‌فیلم را در طی دو سال بازی کردم و آن‌طور که باید و شاید دیده نشد. چون تله‌فیلم را همه نمی‌بینند و شاید برخی اوقات هم یک بار پخش شود.

او با انتقاد به عدم رعایت رابطه و ضابطه در دنیای تصویر، تأکید کرد: برخی اوقات عدم رعایت رابطه و ضابطه در سینما و تلویزیون باعث می‌شود یا یک بازیگر و هنرمندی کم‌کار شود و برخی اوقات هم شاملِ حال دیده نشدن یک اثر می‌شود. به طور مثال من در «ماهورا» یک ایفای نقش متفاوت و جدیدی داشتم ولی به دلیل عدم توجه به «ماهورا»، درباره نقش هم صحبتی نشد.

صبایی با اشاره به اینکه نقش برای من مهم است، خاطرنشان کرد: برای من مهم کار سینمایی یا تلویزیونی نیست بلکه نقش و کاراکتر اهمیت دارد. بعد از درگذشت مادرم، چند ماهی کار نکردم ولی خوشبختانه کار «از سرنوشت»، بار دیگر مجالی شد تا یک هنرنمایی جدیدی جلوی دوربین داشته باشم. هیچ‌وقت منحصراً یک کاراکتر و ژانری را بازی نکرده‌ام و توانایی گرفتن چند تیپ و شخصیت را داشته و دارم.

وی در پاسخ به این سوال که خیلی در فضای مجازی فعالیتی ندارید، عنوان کرد: من هیچ‌وقت دنبال این نبوده‌ام که در خیابان با دست نشانم بدهند ولی هم من مردم را دوست دارم و هم آن‌ها بارها به من لطف داشته‌اند. در فضای مجازی هم به همین صورت خیلی دوست نداشته‌ام خودم را مطرح کنم. شاید در ماه یک پست از روی دغدغه یا همراهی مخاطبین بگذارم ولی به فعالیت مستمر مجازی نه اعتقادی دارم و نه علاقه‌ای!

صبایی در واکنش به انتخاب از روی فالوورهای اینستاگرام، گفت: چرا آنقدر فالوور بالا و دیده شدن در این فضا دغدغه است؟ خوشبختانه 255 هزار مخاطب در اینستاگرام داشته‌ام ولی هک شد خیلی دنبال آن را نگرفتم دوباره در صفحه جدید، تعداد مخاطبین خودم را بالا ببرم. پول پرداخت کنم و از این حرف‌ها...  واقعاً اگر قرار باشد کارگردان تحت تأثیر فالوور اینستاگرامی، بازیگر انتخاب کند ترجیح‌ می‌دهم این طور انتخاب نشوم.

وی در خاتمه افزود: امیدوارم هنرمندانی که در دنیای تصویر حضور دارند به شخصیت هنری هم فکر کنند نه به روابط غیرهنری؛ در واقع بازیگر از روی توانایی‌اش جلوی دوربین برود و به آن بها داده شود و نه از روی سفارش و مسیرهای غیرهنری، دنیای معروفیت را تجربه کنند.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه