همراه ما باشید

بازیگر «دلیران تنگستان»: حالم خوب نیست ولی مردم را ناراحت نکنید

سلیمانِ مختارنامه حالش خوب نیست اما از رسانه‌هایی که خبرهای تلخ و ناراحت‌کننده درباره یک بازیگر به مردم می‌دهند، گلایه دارد.

تسنیم: در «دلیران تنگستان» بازی کرده ولی سلیمان بن صرد خزاعی را خیلی دوست دارد. وقتی از او سوال می‌کنیم کدام یک از آثار سینمایی و تلویزیونی را بیشتر دوست داری اولاً همه را جزو فرزندان خود می‌داند و در وهله بعدی می‌گوید: سلیمان مختارنامه!

سلیمان این روزها در بستر بیماری است و طی یک سال اخیر درگیر بیماری دیابت بوده، این روزها با وخیم‌تر شدن وضعیت جسمانی، شرایط مطلوبی ندارد و قادر به حرکت نیست. به سختی همسرش شرایطی فراهم کرد تا قدری صحبت کند. او به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: حالم خوب نیست گرفتار ناراحتی‌ دیابتی هستم. کف پایم سوراخ است و نمی‌توانم راه بروم و حتی بنشینم.

 بازیگر «دلیران تنگستان»: حالم خوب نیست ولی مردم را ناراحت نکنید

ولی‌الله شیراندامی پس از «مختارنامه» فقط یک نمایشنامه در خانه هنرمندان گذاشت و دیگر بیماری و نقاهت او را از صحنه نمایش و دنیای تصویر دور کرد. با تمامِ چند سال بیماری هنوز دوست ندارد مردم را ناراحتِ این اوضاع کند. چرا که این هنرمند پیشکسوت در جریان این گفتگوی هرچند کوتاه تأکید می‌کرد از برخی رسانه‌ها گلایه دارم وخامت اوضاع را طوری مطرح کردند که بسیاری از دوستان، آشنایان و مردم ناراحت شدند.

این بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: از مردم توقعی ندارم ولی بسیار خوشحال می‌شوم وقتی هنوز «مختارنامه» را می‌بینند و مرا به یاد می‌آورند. این رمز همان کارهایی است که ماندگار می‌شوند.

همسر ولی‌الله شیراندامی با خبرنگار خبرگزاری تسنیمگفتگو کرد و افزود: همسرم در حال معالجه است و بیشتر استراحت می‌کند. از وقتی بیمارستان به خاطر دیابت یکی از انگشتان پایش را قطع کرده، ولی‌الله دیگر دوست ندارد به بیمارستان برود. غذا خوردن برای او سخت است و همین نداشتن توانایی غذا خوردن، باعث ضعیف‌تر شدن او شده است.

وی تصریح کرد: استراحت می‌کنند و ان‌شاالله با دعای مردم، حال‌شان هر روز بهتر خواهد شد. نوشتن وخامت اوضاع جسمانی یک بازیگر و چهره و شخصیت، یک قدری ناراحت‌کننده است و هم خود ایشان و خانواده‌شان و خصوصاً بسیاری از دوستان و مردم را ناراحت می‌کند. امیدوارم با آرزوی سلامتی برای ایشان و دعای مردم، ولی‌الله هرچه زودتر به روزهای سلامتی خودش بازگردد.

 ولی‌الله شیراندامی 88 ساله دارای لیسانس تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا از دانشگاه تهران و همچنین دارای مدرک درجه یک کارگردانی از وزارت ارشاد ایران که معادل دکترا می‌باشد. او در بیش از 30 نمایش، بازیگری و کارگردانی کرده‌است. وی در تعدادی از سریالهای تلویزیونی مانند اشک تمساح (احمد نجیب‌زاده 1362)  و مختارنامه (داود میرباقری 1383–1388) نیز نقش‌آفرینی کرده‌است.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه