همراه ما باشید

چشم انداز ارزهای مجازی در سال ۲۰۲۰

با پایین ماندن نرخ بهره در ۲۰۲۰، سرمایه‌گذاران احتمالا در سال جدید میلادی به دنبال فرصت های دیگری برای کسب درآمد خواهند بود و این فرصتی است برای ارزهای مجازی.

تسنیم: اکثر مردم از تاثیر عظیم ارزهای مجازی و فناوری بلاک چین بر صنایع مختلف آگاه هستند. حتی آنهایی که خواهان توسعه این فناوری نیستند هم توانایی آن را در تغییر جهان قبول دارند.

به گزارش بیت کوینیست،ولی باید به خاطر داشته باشیم که این انقلاب یک شمشیر دو لبه است و می تواند تاثیری عکس بر وضعیت فعلی سرمایه های مجازی بگذارد.

با نزدیک شدن به سال جدید میلادی، بهتر است نگاهی به تاثیرگذاری وقایع اقتصادی و سیاسی بر ارزهای مجازی بیندازیم.

 نگاهی سریع به 2019

 قبل از آغاز سال 2019، بسیاری انتظار داشتند این سال سالی پر از موفقیت های بزرگ باشد. درست است که رویدادهای مهمی در این سال داشتیم و موفقیت های قابل توجهی به دست آمد، ولی تأثیر وقایع سیاسی و اقتصادی یر دنیای ارز مجازی به اندازه ای نبود که انتظار می رفت.

 اقتصاد جهان ضعیف بود، برگزیت موضوعی داغ بود و جنگ تجاری چین و آمریکا در کل سال ادامه داشت. بازارهای سهام بسیاری از ارزش از دست رفته خود را به دست آوردند و سرمایه گذاری در سرمایه های سنتی افزایش یافت. ولی درگیری بین چین و آمریکا باعث کند شدن اقتصاد جهان شد.

 نتیجه این رویداد ها قوی تر شدن ارزهای مجازی نسبت به 2018 بود.

 چه انتظاری از ارزهای مجازی در 2020 داریم؟

 هرچه در مورد 2020 و سال‌های پس از آن گفته شود تنها در حد گمان پردازی است ولی احتمالاً نرخ بهره با آغاز سال جدید میلادی همچنان پایین می ماند. به عبارت دیگر،سرمایه‌گذاران احتمالاً به دنبال فرصت های دیگری برای کسب درآمد خواهند بود و این فرصتی است برای ارزهای مجازی.

 بیت کوین مانند گذشته در صدر خبرها نیست ولی بلاک چین همچنان در سکوت توسط شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند زمینه را برای ارز های مجازی باز کند.

 یوجینو المان، اقتصاددان بانک ولز فارگو اعتقاد دارد که احتمال رکود در آمریکا ،بزرگترین اقتصاد دنیا وجود دارد. این رکود به همراه هشدار سازمان ملل در مورد رکود جهانی می‌تواند باعث کند شدن بیشتر اقتصاد و تمایل مردم به استفاده از فضای مجازی شود.

 احتمال اتفاق افتادن برگزیت در 2020 وجود دارد، عدم اطمینان نسبت به آن، بسیاری از گزینه ها را باز نگه میدارد. سرنوشت جنگ های تجاری و درگیری‌های نظامی هم مشخص نیست و بسیاری انتظار دارند این درگیری ها بزرگترین مشکلات 2020 باشند.

آمریکا در جنگ با چین، کره شمالی، ایران و سایر کشورهاست. در حالی که درگیری های نظامی ممکن نیست ، انتظار می‌رود در گیری های اقتصادی جایگزین شود و باز هم تمایل به استفاده از ارز های مجازی افزایش یابد.

در همین حین، بانک های ملی کم کم به ارزهای مجازی علاقه مند می شوند مخصوصاً بانک های مرکزی چین، ترکیه و فرانسه. روسیه در حال آزمایش پول های با ثبات است و احتمالاً کشورهای بسیاری دنبال روی آن می شوند. بنابراین دهه پیش رو دهه ای غیر قابل پیش بینی است با تغییراتی اصلی که  باید به آنها عادت کرد.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه