همراه ما باشید

وزیر راه: مسکن ملی همان مسکن مهر نیست

وزیر راه و شهرسازی تعداد متقاضیان طرح ملی مسکن را در فاز نخست بالغ بر ۲۴۰ هزار شهروند ایرانی اعلام کرد.

تسنیم : محمد اسلامی صبح امروز در مراسم آغاز ساخت ۲۳۰۹ واحد اقدام ملی و افتتاح ۸۱۰ واحد مسکن مهر مازندران در روستای عالیواک ساری، اظهار داشت: ۲۴۰ هزار نفر در مرحله اول در طرح ملی اقدام ثبت نام کردند.

وی افزود: این طرح دارای تاسیسات زیربنایی بوده و برخورداری دارد و این طرح مثل مسکن مهر نیست در مسکن مهر چند هزار واحد ساخته متقاصی ندارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نقش مردم در این پروژه‌ها اساسی بوده و دولت نقشی ندارد، تصریح کرد: مردم متناسب با توانایی خود در بازه زمانی مشخص مسکن احداث می‌کنند.

اسلامی با بیان اینکه تسهیلات طرح ملی مسکن در چند لایه پیش بینی شده و دارای امتیازاتی است که یارانه آن را دولت پرداخت می‌کند، افزود: امروز ساخت ۲۳۰۹ واحد طرح اقدام ملی در مازندران آعازمی شود.

وی بیان کرد: ۸۱۰ واحد مسکن مهر در ۱۲ شهر استان با ۸۰۴ هزار میلیون ریال اعتبار امروز افتتاح و ۱۶۹۵ واحد باقی مانده نیز تا پایان دولت بهره برداری می‌شود.

محمد اسلامی همچنین در مراسم آغاز عملیات اجرایی تقاطع‌های کنار گذر شمالی ساری با اشاره به اینکه شانی جز خدمتگزاری نداریم و در شرایط سخت باید برای مردم کار کنیم، اظهار داشت: امسال در شرایط بد مالی، هزار میلیارد تومان در راه‌های مواصلاتی شمال کشور هزینه کردیم.

وی افزود: روند اجرای پروژه‌ها مطلوب است و منطقه یک آزاد راه تهران شمال، بخشی از محور هراز، پل پل سفید را در ایام الله دهه فجر افتتاح می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تقاطع غیرهمسطح در مرکز استان با هدف کاهش ترافیک در ساری انجام می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم پروژه خط آهن گرمسار به اینچه برون را فعال کنیم.

اسلامی با بیان اینکه پروژه‌های راه‌ها و اتوبان را فعال می‌کنیم تا بتوانیم در توسعه زیرساخت‌ها موفق عمل کنیم، افزود: شورای شهر و شهرداری برای تسریع در اجرای پروژه سه راه جویبار اقدام کند.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه