همراه ما باشید

خط و نشان رئیس پلیس راه کشور برای رانندگان متخلف

رئیس پلیس راه ناجا گفت: رانندگان متخلف بدانند که از دید پلیس پنهان نیستند، تکلیف قانونی ما مشخص است، با هر خودرویی به هر شکل و به هر بهانه تخلفی داشته باشد برخورد می‌شود.

 تسنیم: سردار سیدتیمور حسینی ظهر امروز در حاشیه نشست کمیته مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان بوشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از 20 آذر طرح زمستانی پلیس آغاز شده است اظهار داشت: این طرح بیش از 30 استان، محورهای سردسیر و برف‌گیر که حدود 110 گردنه خواهد بود و نزدیک به 120 پاسگاه پلیس راه را درگیر می‌کند.

وی، بوشهر را یکی از استان‌های راهبردی و حساس به لحاظ تردد و به لحاظ مسئله ایمنی جاده‌ها دانست و افزود: بنا به دلایل مختلفی امسال در این استان شاهد افزایش تصادفات بودیم.

سردار حسینی با بیان اینکه افزایش تصادفات در محورهای استان بوشهر سبب شد با حضور استاندار و سایر مسئولان بحث و بررسی می‌شود خاطر نشان کرد: ان‌شالله با تصمیماتی که گرفته شده، امیدوار هستیم که بتوانیم شرایط را مجدداً مثل سال‌های گذشته ایجاد کنیم.

رئیس پلیس راه ناجا خاطر نشان کرد: استان بوشهر بیش از شش سال یک شیب مناسب کاهش تصادفات داشت، و انتظار ما این است که همانند سالیان گذشته وقوع تصادفات روند کاهشی داشته باشد.

وی با بیان اینکه به زودی تعداد قابل توجهی خودرو در اختیار پلیس راه استان قرار خواهد گرفت، افزود: در راستای حمایت و تجهیز یگان های پلیس راه استانی قطعاً به زودی تعداد قابل توجهی خودرو در اختیار پلیس راه استان بوشهر قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: با بازسازی، نوسازی و تقویت ناوگان و سایر اقدامات، ان‌شاالله شاهد یک وضعیت مناسب و امنیت پایدار در سطح جاده‌ها و محورهای استان باشیم.

سردار حسینی با بیان اینکه خودروهایی که بیش از سه مورد تخلفات حادثه‌ساز مکرر داشته باشند با دستور مقام قضایی می‌توان آنها را تا 10 روزه متوقف کرد، تصریح کرد: در صورت تکرار تخلف بعد از ترخیص، قطعاً مجازات‌های سنگین‌تری را پیش‌بینی و اعمال خواهیم کرد.

رئیس پلیس راه ناجا با تاکید بر این نکته که رانندگان متخلف بدانند که از دید پلیس پنهان نیستند گفت: تکلیف قانونی ما مشخص است، با هر خودرویی به هر شکل و به هر بهانه تخلفی داشته باشد برخورد می‌شود، شرایط خودروهای شوتی که سرعت‌های غیر مجاز دارند، سیستم‌های پلیس راه در مرکز شرایط تخلفاتی این خودروها را رصد می‌کنند.

وی بیان کرد: بعد از مدتی شکایت‌هایی به صورت سیستمی بر روی سوابق خودروهای متخلف در سامانه شماره گذاری ثبت می‌شود و این اخطاری جدی به کسانی است که دارند با امنیت و سلامت دیگران بازی می‌کنند.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه