همراه ما باشید

سردار شکارچی: رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین برگزار می‌شود

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح گفت: رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه از روز جمعه به مدت چهار روز در آب‌های شمال اقیانوس هند و دریای عمان برگزار می‌شود.

باشگاه خبرنگاران : سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح کشورمان صبح امروز چهارشنبه در نشست خبری که برگزار شد، گفت: در دو یا سه روز آینده یک رزمایش با اهمیت بین کشور‌های ایران، روسیه و چین در شمال اقیانوس هند و دریای عمان آغاز خواهد شد.

او ادامه داد: اقیانوس هند و دریای عمان در عرصه تجارت بین المللی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و در این زمینه نقش کلیدی دارد و کشور‌های بسیاری در این منطقه حضور داشته و تردد می‌کنند که بایستی امنیت تجارت آن‌ها تامین شود.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح گفت: جمهوری اسلامی ایران تاکنون ثابت کرده که در جهت ایجاد امنیت آبراه‌های بین‌المللی به‌ویژه در این منطقه کلیدی همواره تلاش کرده است. البته این رزمایش هم در جهت تقویت و افزایش امنیت تجارت بین‌المللی در این منطقه برگزار می‌شود.

سردار شکارچی تبادل تجربه میان کشور‌های ایران، روسیه و چین را از دیگر اهداف مهم این رزمایش برشمرد و اظهار کرد: مقابله با تروریسم و دزدی دریایی هم از دیگر اهداف این رزمایش است.

او افزود: هدف دیگر این رزمایش کسب و تبادل تجربه در حوزه عملیات امداد و نجات است که از زمان شروع این رزمایش نیز انجام می‌گیرد.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح در پایان تاکید کرد: پیامد‌های امنیتی این رزمایش برای کل جهان خواهد بود؛ چراکه ثبات امنیتی را در سطح جهان در پی خواهد داشت.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه