همراه ما باشید

هرآنچه از «دلالی بین سایتی» باید بدانید

یک فعال در زمینه خرید و فروش اینترنتی اجناس از یک دلالی عجیب در کسب و کار مجازی سخن گقت.

میزان: در حال گشت‌وگذار در سایت‌های خرید و فروش بودم که با نکته عجیبی برخورد کردم؛ کالایی را دوشنبه در یکی از این سایت‌ها دیده بودم و روز بعد آن با قیمت بالاتر در یکی دیگر از این سایت‌ها مشاهده کردم.

این کالا را در سایت اول جستجو کردم، اما آگاهی آن را مشاهده نکردم؛ گویا به فروش رسیده بود، با فروشنده ارتباط گرفتم و از او در مورد کنجکاوی ام پرسیدم و او گفت که اجناس را در یکی از این سایت‌ها خریداری می‌کند و در سایت دیگری به فروش می‌رساند؛ در ادامه متن گفت و گوی ما با این فروشنده را می‌خوانید:


چند ماه است که اجناس را از سایتی خریداری می‌کنید و در سایت دیگر به فروش می‌رسانید؟

من تقریبا حدود ۸ ماهه که در این کار فعالیت دارم.

در ابتدای فعالیت چقدر سرمایه داشتید؟

این شغل را با دو میلیون سرمایه شروع کردم.

بیشتر چه کالا‌هایی را انتخاب می‌کنید؟

چون محیط زندگیم برای کالای بزرگ مناسب نبود کالا‌هایی مثل یخچال وگاز را نمی‌توانستم خریداری کنم، بیشتر کالا‌هایی مثل تلویزیون و رایانه و... برای خرید وفروش انتخاب می‌کنم.

اگر در دو خط بخواهید بگویید که دقیقا چه می‌کنید، چه می‌گویید؟

کالا‌ها را با قیمت مناسب از سایت «.» خریداری می‌کنم و با ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان سود، در سایت «..» آگهی می‌کنم، بعضی از کالا‌ها را هم که افراد به دلیل مهاجرت و یا تغییر دکوراسیون، به مبلغ پایین‌تری می‌فروشند را با سود بالای ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشم!

به طور میانگین چند کالا در ماه از این طریق به فروش می‌رسانید؟

معمولا ماهی حدودا ۲۸ کالا را به فروش می‌رسانم، اما اگر زمان فعالیتم را افزایش دهم می‌توانم تا ۳۵ کالا را به فروش برسانم.

چطور شد که این کار به ذهن شما رسید؟

بعد از بررسی سایت‌های خرید و فروش آنلاین به این نتیجه رسیدم که سایت «..» بازار قوی ندارد، از این‌رو کالای مورد نظر را از این سایت خریداری می‌کردم و در سایت «..» به فروش می‌رساندم.

البته این را هم بگویم که تنها من در این زمینه فعالیت نمی‌کنم و تعداد زیادی در مناطق مختلف تهران به صورت انفرادی و گروهی مشغول به رصد این سایت‌ها و خرید و فروش از همین راه هستند.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه