همراه ما باشید

محسن رضایی: بدون روش‌های علمی نمی‌توان با علوم غربی مبارزه کرد

محسن رضایی با بیان اینکه بدون روش‌های علمی نمی‌توان با علوم غربی مبارزه کرد، گفت: ما معتقدیم اساس شکوفایی کشور در شکوفایی علمی و فناوری است.

سپاه نیوز: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آئین گرامیداشت هفته پژوهش که صبح امروز(سه شنبه) در دانشگاه امام حسین(ع) برگزار شد، با تبریک هفته پژوهش، اظهار داشت: دانشگاه امام حسین(ع) از دل دانشگاه جنگ و دانشگاه سپاه بیرون آمد. انقلاب اسلامی نیز از دل حوزه و دانشگاه بیرون آمد و اسلام نیز با قلم آغاز شد به همین دلیل دانشگاه برای سپاه بسیار مهم بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تصمیم تشکیل دانشگاه در اوج جنگ و برای تربیت پاسدارانی برای آینده انقلاب اسلامی گرفته شد، دانشگاه جامع امام حسین(ع) پرچمدار تحول علمی در کشور است و معتقدیم اساس شکوفایی کشور در شکوفایی علمی و فناوری است و بدون علم و پژوهش نمی‌توانیم به اهداف والای انقلاب اسلامی رسید.

رضایی منشأ تمام علوم را قرآن کریم دانست و افزود: همه دانش بشر اگر جمع شود تنها گوشه‌ای از مفاهیم قرآن را درک می‌کند. همه ما باید تلاش کنیم همانگونه که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیشگام است دانشگاه امام حسین(ع) نیز در عرصه علمی پیشگام باشد و تحولات عظیم را ایجاد کند.

وی ادامه داد: بدون روش‌های علمی نمی‌توان با علوم غربی مبارزه کرد، امام راحل به این سوال که حکومت چگونه باید باشد پاسخ داد و یک تحول بنیادین آغاز کرد و آن تحول این بود که دین و مردم می‌توانند اساس حکومت باشند و آن شیوه حکومت ولایت فقیه بود و ولایت فقیه با کمک مردم و استفاده از دین می‌تواند تحول ایجاد کند.

فرمانده کل سپاه لازمه شکل گیری تمدن اسلامی را قرار گرفتن نظریه‌های اسلامی در عرصه اقتصاد و دیگر عرصه‌ها در کنار نظریه ولایت فقیه دانست و گفت: باید با علم و پژوهش نیازهای جامعه را تکمیل و به اهداف بالای انقلاب اسلامی دست یافت.

وی ادامه داد: انقلاب ما نمی‌تواند پیوندهای غیر منطقی با علم داشته باشد به همین دلیل نیازمند کار علمی و تحقیقاتی هستیم. عده‌ای فکر نکنند که اگر می‌خواهیم برتری داشته باشیم باید جزیره‌ای عمل کنیم، ما باید برتری علمی و تحقیقاتی پیدا کنیم تا بتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

رضایی در ادامه تصریح کرد: امروز بازگشت به هویت در سیاست وارد شده است و انقلاب اسلامی آغازگر یک صحنه و تحول جدید است و این تحول باید در عرصه علم و پژوهش که خواست مقام معظم رهبری است تحقق یابد و دانشگاه جامع امام حسین(ع) باید پیشگام این عرصه باشد.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه