همراه ما باشید

نصف قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال ساخته می‌شود

در حالی قرار است دهه فجر امسال قطعه یک آزادراه تهران-شمال به بهره‌برداری برسد که رئیس بنیاد مستضعفان از ساخت فقط نیمی از قطعه ۲ این آزادراه خبر داد.

 تسنیم: بر اساس اظهارات وزیر راه و شهرسازی قرار است همزمان با دهه مبارک فجر امسال قطعه یک آزادراه تهران-شمال به بهره‌برداری برسد. محمد اسلامی چندی پیش از هزینه حدود ۲۰ هزار میلیارد تومانی ساخت قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران-شمال خبر داده و گفته بود: نرخ عوارض در قطعه یک آزادراه متفاوت و شناور خواهد بود؛ به عبارت دیگر مردم می‌توانند ساعتی را برای تردد از سیستم الکترونیک انتخاب کنند که قیمت عوارض آن کمتر است.

وی بیان کرد: ساخت منطقه دو و سه آزادراه تهران - شمال ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی می‌خواهد.

این در حالی است که امروز رئیس بنیاد مستضعفان در اولین نشست خبری خود با تاکید بر این‌که بنیاد پروژه‌های نیمه تمام را تا سال آینده به اتمام می‌رساند و از برخی پروژه خارج خواهد شد درباره قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران-شمال به خبرنگار تسنیم، گفت: قطعه یک آزادراه تهران-شمال دهه فجر با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد، قطعه ۴ نیز که چند سالی است مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. درباره قطعات ۲ و ۳ نیز طرحی را به دولت پیشنهاد داده‌ایم که بر اساس آن فقط نیمی از قطعه ۲ که الان حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ساخته شده و به جاده چالوس متصل خواهد شد.

پرویز فتاح تاکید کرد: قطعه ۲ زخمی شده و ۳۰ درصد پیشرفت دارد، به آقای دکتر روحانی پیشنهاد دادم و وزیر راه و آقای نوبخت آنرا قبول کرده‌اند. بر این اساس بنیاد مستضعفان نصف قطعه ۲ را به عنوان مسیر رفت در همین دولت می‌سازد و جاده فعلی چالوس نیز مسیر برگشت خواهد شد.

وی ادامه داد: با این کار هزینه و زمان نصف می‌شود، همه این را قبول کرده‌اند. اگر ابلاغ شود در همین دوره قطعه ۲ به نتیجه می‌رسد. قطعه ۳ کوهستانی است و از مسیر بیرون می‌رود و عمدتا مشکل ترافیک نداشته‌ایم که با دولت مذاکره کنیمی ببینیم دولت چگونه همراهی خواهد کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این پرسش که قطعه ۲ چقدر هزینه خواهد داشت ابراز بی اطلاعی کرد.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه