همراه ما باشید

نقوی حسینی: دولت برای حل مشکلات برنامه‌ای ندارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اشتباه استراتژیک دولت این است که نگاه آنان به غرب است و بی‌برنامگی و بی‌تدبیری آنان برای مردم ملموس است.

مهر: سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به نارضایتی مردم از نحوه عملکرد دولت، گفت: مردم انتظار دارند که دولت برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی آنان برنامه‌هایی داشته باشند، اما از آنجایی که عملکرد دولت در این زمینه نامطلوب است، بی برنامگی و بی تدبیری دولت برای مردم محرز و ملموس است و مردم انتقاد شدیدی به وضعیت موجود دارند.

وی افزود: در واقع یکی از علل اصلی نارضایتی مردم از دولت این است که چگونه نهاد‌های حکومتی، نظامی و دفاعی می‌توانند توسعه و پیشرفت داشته باشند، اما دولت نمی‌تواند مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل و فصل کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: از آنجایی که بخش‌های نظامی و دفاعی کشور در چارچوب دیگری عمل می‌کنند، در کارشان موفق هستند. چرا که آنان تمرکز اصلی خود را روی توان داخلی کشور گذاشته اند، اما در دولت برنامه جامع و عملیاتی و همچنین مدیریت جهادی برای برون رفت از مشکلات موجود وجود ندارد و به همین جهت مردم از عملکرد دولتمردان بسیار ناراضی هستند.

نقوی حسینی با تاکید بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های داخلی، افزود: دولت یازدهم و دوازدهم با نگاه به غرب و کشور‌های خارجی، کار خودش را آغاز کرد و به اعتقاد بنده این مسئله اشتباه استراتژیک آنان بود.

وی تاکید کرد: در واقع دولت‌ها از ابتدا فکر می‌کردند که گره مشکلات داخلی کشور در عرصه‌های بین المللی حل می‌شود و بنابراین همه توان خود را برای ارتباط با غرب بکار گرفتند در حالی که این نگاه اشتباه بود چرا که مشکلات ما، داخلی و ماهیت آن اقتصادی است و دولتمردان باید بدانند که راه حل این مشکلات، نگاه به غرب نیست بلکه باید بر توان داخلی خودمان تکیه کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در واقع دولتمردان در این دوره فکر می‌کردند که مشکلات ما سیاسی است و به همین جهت همه توان خود را برای ارتباط با غرب و مذاکره با آنان بکار گرفتند و وعده‌های بسیار زیادی به مردم دادند، اما نه تنها گره‌های کشور باز نشد بلکه مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیار زیادی برای مردم ایجاد شد و دولت هم هیچ برنامه‌ای برای حل این مشکلات ندارد.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه