همراه ما باشید

فوت ۶ زائر ایرانی در حج تمتع امسال

رئیس بیمارستان مکه گفت: از آغاز عملیات حج تاکنون، پنج زائر در مکه و یک زائر در مدینه جان باختند.

خبرگزاری مهر: مصطفی نادری رئیس بیمارستان مکه درباره آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به زائرین در مراکز درمانی هلال احمر در مدینه تا صبح امروز (۱۶ مرداد ماه)، گفت: تاکنون ۲۹۲ هزار و ۴۷۴ مورد خدمات مختلف درمانی ازجمله ویزیت، بستری، پاراکلینیکی، پرستاری و مددکاری در درمانگاه‌های مدینه و مکه به زائرین ایرانی ارائه شده است.

وی مجموع ویزیت تخصصی در مکه و مدینه را ۱۲ هزار و ۹۲۳ مورد ذکر کرد و تصریح کرد: مجموع ویزیت ها در درمانگاهها و مطب ها نیز ۱۵۳ هزار و ۳۰۰ مورد بوده است.

رئیس بیمارستان مکه خدمات بستری و مددکاری و پرستاری را به ترتیب ۷۳۵، ۴۴۲۱ و ۶۷۷۵۲ مورد ذکر کرد و افزود: بیش از ۳۵ هزار زائر نیز خدمات نسخ داروخانه دریافت کردند.

وی مجموع خدمات پاراکلینیکی را ۱۸ هزار و ۲۵۱ مورد شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و اکو قلب به حجاج ایرانی عنوان کرد.

رئیس بیمارستان مکه با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹ زائر به بیمارستان سعودی در مکه منتقل شدند، افزود: ۵۸ زائر در بیمارستان هلال احمر در مکه بستری هستند و تحت درمان قرار دارند.

وی افزود: بر اساس اعلام مرکز پزشکی حج و زیارت از آغاز عملیات حج تاکنون پنج زائر در مکه و یک زائر در مدینه جان باختند.

 نادری به زائرین توصیه کرد: ایام تشریق سخت ترین مرحله از ایام حج تمتع است و حجاج در روزهای باقیمانده به آغاز این عملیات، بیشتر استراحت کنند و از تردد در زیر آفتاب داغ مکه بپرهیزند.

وی گفت: برای ارائه خدمات به زائرین در عرفات، مشعر و منا تدابیر لازم اندیشیده شده است و آمادگی داریم.

گفتنی است تمامی حجاج کشورمان از شهر پیامبر به مکه انتقال یافته اند و خدمات درمانی در درمانگاههای زائرین ایرانی در مدینه تا بعد از ایام تشریق و ورود نخستین گروههای زائرین مدینه به این شهر متوقف شده است. بیمارستان هلال احمر ایران در شهر مکه از ۲۱ تیر و قبل از حضور اولین گروه زائرین ایرانی آماده به کار شد و در حال حاضر نیز خدمات تخصصی داخلی، قلب، زنان و زایمان، ارتوپدی، روانپزشکی، چشم، اعصاب، عفونی، دندانپزشکی و طب اورژانس به صورت شبانه‌روزی به زائرین ارائه می‌شود.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه