همراه ما باشید

نماینده ایران از «اسکار۲۰۲۰» بازماند

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار فهرست کوتاه ۹ بخش مختلف از جمله «مستند بلند» و «بهترین فیلم بلند بین‌المللی» را منتشر کرد و مستند «در جستجوی فریده» از ایران به این فهرست راه نیافت و از دور رقابت کنار رفت.

ایرنا: آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار امروز فهرست کوتاه ۹ بخش رقابتی شامل «مستند بلند»، «مستند کوتاه»، «فیلم بلند بین‌المللی»، «چهره‌پردازی»، «موسیقی(موسیقی متن غیراقتباسی)»، «موسیقی(ترانه غیراقتباسی)»، «فیلم انیمیشن کوتاه»، «فیلم کوتاه لایو اکشن(انیمیشن با بهره از تصاویر و عکس‌های واقعی)» و «جلوه‌های بصری» رقابت‌های ۲۰۲۰ را منتشر کرد.

امسال مستند «در جستجوی فریده» نماینده ایران در اسکار بود که با انتشار فهرست امروز مشخص شد از دور رقابت‌ها حذف شده است. این فیلم به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی راهی این رقابت شده بود.

فهرست کامل نامزدهای اولیه اسکار ۲۰۲۰ در ۹ شاخه اعلام شده از این قرار است:

بهترین فیلم بین‌المللی (فیلم غیرانگلیسی)

اَنگل(کره جنوبی)، درد و شکوه» (اسپانیا)، پرنده رنگ شده (جمهوری چک)، حقیقت و عدالت (استونی)، بینوایان (فرانسه)، آنها که باقی ماندند (مجارستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)، کورپس کریستی (لهستان)، «Beanpole» (روسیه)، آتلانتیکس (سنگال)

بهترین مستند بلند

کارخانه آمریکایی، آپولو ۱۱، برای سما، حامی، آپولو، سرزمین عسل، ملت تک‌فرزندی، خانواده نیمه‌شب، دوشیزه، آکوارلا، بزرگترین مزرعه کوچک، غار، لبه دموکراسی، هک بزرگ، ویران کردن پارلمان

بهترین موسیقی متن

زنان کوچک، داستان ازدواج، بروکلین بی‌مادر، ۱۹۱۷، درد و شکوه، جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر، انتقام جویان: آخر بازی، بمب‌شل، خداحافظی، فورد در مقابل فراری، منجمد ۲، خرگوش جوجو، جوکر، پادشاه، ما

 بهترین ترانه اصلی

علاء‌الدین، پدرخوانده سیاه، خط‌ شکنی، برانکس آمریکا، منجمد ۲، هریت، فیلم لگو ۲: قسمت دوم، شیرشاه، بروکلین بی‌مادر، اَنگل، راکتمن، تونی موریسون، داستان اسباب‌بازی ۴، رُز وحشی

بهترین فیلم کوتاه

برادری، هدیه کریسمس، دست‌های کوچک، میلر و پسر، باشگاه فوتبال نفطه، پنجره همسایه، پناهنده، ساریا، یک خواهر، بعضی وقت‌ها به مُردن فکر می‌کنم

بهترین مستند کوتاه

پس از ماریا، آتش در بهشت، ارواح شوگرلند، در غیبت، یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی، زندگی از من پیشی می‌گیرد، شب‌زنده‌داران، سنت لوئیس سوپرمن، نزدیک بمان، قدم بزن بدو چا-چا

بهترین انیمیشن کوتاه

دختر، عشق مو، او بدون جهان نمی‌تواند زندگی کند، Hors Piste، کیت بول، به یادماندنی، مراقب ذهنم باش، فیزیک اندوه، خواهر، عمو توماس: مروری بر روزها

بهترین چهره‌پردازی

بمب شِل، دولمایت اسمن من است، دانتون ابی، جوکر؛ جودی، زنان کوچک، مالفیسنت: سردسته اهریمنان، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، راکتمن

بهترین جلوه‌های بصری

آلیتا: فرشته مبارزه، انتقام جویان: آخر بازی، کاپیتان مارول، گربه‌ها، مرد ماه جوزا، مرد ایرلندی، شیرشاه، ۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر، ترمیناتور: سرنوشت تاریک

مرحله رای‌گیری نامزدهای اسکار دوم ژانویه آغاز خواهد شد و تا هفتم ژانویه ادامه خواهد یافت و فهرست نهایی در سیزدهم ژانویه(۲۳ دی)  اعلام خواهند شد.

پس از آن مرحله رای‌گیری نهایی اسکار در تاریخ سی‌ام ژانویه فرا خواهد رسید و این مرحله در تاریخ چهارم فوریه پایان می‌یابد.

پنج روز پس از این تاریخ، مراسم اعلام برندگان اسکار در نهم فوریه۲۰۲۰(دوشنبه ۲۱ بهمن) در دالبی تیه‌تر لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.

 

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه