همراه ما باشید

روایت معاون وزیر کشور از میزان خسارت فتنه اخیر

معاون وزیر کشور میزان خسارت وارده از سوی اغتشاشگران در فتنه اخیر از جمله آسیب به مراکز درمانی، بانک‌ها و حتی منازل مسکونی را اعلام کرد.

تسنیم: جهانیان معاون وزیر کشور در نشست خبری سفرای کشورهای خارجی با دبیر ستاد حقوق بشر ایران آماری را در مورد حوادث و اتفاقات هفته های گذشته ایران داد.

وی خسارت‌های وارد شده بر کشور را برشمرد و گفت: تعرض به اموال مردم در تمام نقاط ایران مشاهده شده است. حدود 300 مرکز تجاری و فروشگاه مورد تعرض قرار گرفتند، 49 باب منزل مسکونی مردم مورد خسارت واقع شد، 286 وسیله نقلیه مردم مورد آتش‌سوزی قرار گرفت. این تحرکات برای افزایش نارضایتی مردم و ترغیب آنها به خشونت‌های عملیاتی بود. برای مثال مراکز خدمات عمومی که بالغ بر 150 مرکز است مانند شهرداریها، ادارات خدمات عمومی و مخابراتی مورد تعرض و حمله قرار گرفتند. 991 شعبه عرضه کننده خدمات بانکی مورد تخریب قرار گرفتند، 132 جایگاه عرضه سوخت از سرویس‌دهی خارج شدند، 142 مرکز خصوصی اعم از مراکز بهداشتی، درمانی و مراکز خصوصی تجاری مورد تخریب و آتش‌سوزی قرار گرفتند. اینها نمونه‌ای از اقدامات برای تشدید نارضایتی و جهت‌دادن عموم به اعتراضات خشونت‌آمیز بود.

جهانیان در مورد برنامه‌ریزی و تحرکات خرابکارانه آینده‌ای که ممکن است وجود داشته باشد افزود: همیشه برنامه‌ریزی موجود است، طبیعتا همه تحرکات تحت رصد مراکز امنیتی قرار دارند و تاکنون جو آرامی در کشور موجود است.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه