همراه ما باشید

پیرزن مشهدی سرکرده باند سرقت‌های ۵ ثانیه‌ای! +عکس

بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن بود که همه افراد دستگیر شده از بستگان نزدیک پیرزن سابقه دار هستند و همسر پیرزن نیز به جرم سرقت در زندان است و پسر او هم در حال انتقال لوازم سرقتی به داخل منزل بود که به همراه دیگر سارقان به دام افتاد.اعضای سه باند سرقت قطعات و اموال داخل خودرو که به صورت شبکه‌ای و به سرکردگی پیرزن سابقه دار فعالیت می‌کردند با تلاش ماموران کلانتری بانوان مشهد در حالی دستگیر شدند که تاکنون با ۷۵ شاکی روبه رو هستند!

خراسان: فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در تشریح ماجرای دستگیری اعضای این باند که حتی به سوغاتی و خوراکی‌های مسافران و زائران نیز رحم نمی‌کردند، به خراسان گفت: طی چند ماه گذشته، پرونده‌هایی در مراکز انتظامی تشکیل شد که محتویات آن نشان می‌داد، اعضای یک باند حرفه‌ای در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع) به خودرو‌های پارک شده مسافران دستبرد می‌زنند و علاوه بر قطعات خودرو، اموال داخل آن را نیز سرقت می‌کنند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: طبق اظهارات شاکیان و مال باختگان، سرقت‌های مذکور فقط در چند ثانیه انجام می‌شد و سارقان هیچ اثری از خود به جا نمی‌گذاشتند.

مقام ارشد انتظامی مشهد با اشاره به آغاز جلسات کارشناسی و تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی تصریح کرد: بررسی‌های کارشناسی درباره پرونده سرقت‌های مذکور بیانگر آن بود که اعضای این باند بیشتر خودرو‌های زائران و مسافران را هدف گرفته اند تا شاکی کمتری داشته باشند و از سوی دیگر نیز شگرد یکسانی در باز کردن در صندوق عقب یا کاپوت خودرو‌ها به کار گرفته شده است.

وی گفت: این درحالی بود که در بررسی‌های میدانی نیرو‌های انتظامی سرنخ‌هایی از وسایل نقلیه متفاوت در حاشیه دستبرد به خودرو‌های پارک شده به دست آمد، اما شگرد سارقان شیوه یکسانی بود به همین دلیل تحقیقات پلیس روی باند‌های حرفه‌ای و سابقه دار متمرکز شد که برای این سرقت از وسایل نقلیه متفاوت استفاده می‌کنند تا بررسی‌های پلیس را به بیراهه بکشانند.

سرهنگ صارمی ساداتی خاطرنشان کرد: تحقیقات فنی و تخصصی پلیس در محدوده جغرافیایی سرقت‌ها نشان داد که در ساعات ارتکاب جرم، همواره یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ که زن و مرد جوانی سرنشین آن بودند در نزدیکی محل سرقت متوقف شده و گاهی اوقات نیز سر و کله سرنشینان یک دستگاه پژو ۴۰۵ در محل پیدا می‌شد که همین موضوع ظن پلیس را برانگیخت و گروه ویژه‌ای از نیرو‌های کلانتری بانوان، تلاش خود را برای شناسایی اعضای این باند سرقت آغاز کردند.

رئیس پلیس مشهد ادامه داد: پس از آن که ماموران انتظامی شماره پلاک خودروی ۲۰۶ را با شگرد‌های اطلاعاتی به دست آوردند، مشخص شد که مالک ۲۰۶ زن مسنی است که سوابق متعدد کیف زنی و جیب بری دارد و بار‌ها توسط ماموران کلانتری بانوان دستگیر شده است.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی اضافه کرد: وقتی ماموران انتظامی به صورت غیرمحسوس، نشانی مالک ۲۰۶ را در منطقه عباس آباد زیرنظر گرفتند، پسر جوانی را دیدند که اموالی مانند باند و باتری را از داخل ۲۰۶ به درون منزل پیرزن می‌برد!

 پیرزن مشهدی سرکرده باند سرقت‌های ۵ ثانیه‌ای! +عکس

بنابراین آن‌ها با کسب مجوز‌های قضایی و در یک عملیات غافلگیرانه، وارد منزل پیرزن شدند و او را به همراه یک زن جوان و سه مرد دستگیر کردند. حافظ امنیت مشهد خاطرنشان کرد: بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن بود که همه افراد دستگیر شده از بستگان نزدیک پیرزن سابقه دار هستند و همسر پیرزن نیز به جرم سرقت در زندان است و پسر او هم در حال انتقال لوازم سرقتی به داخل منزل بود که به همراه دیگر سارقان به دام افتاد.

این مقام انتظامی یادآور شد: با انتقال متهمان به کلانتری بانوان، بازجویی‌ها از آنان ادامه یافت تا این که آن‌ها دو عضو دیگر این شبکه را که با خودروی ۴۰۵ و موتورسیکلت دست به سرقت می‌زدند، به پلیس لو دادند.

سرهنگ صارمی ساداتی ادامه داد: با شناسایی مخفیگاه دیگر اعضای باند در خیابان الوند و سرافرازان، دو عضو ۲۸ و ۳۳ ساله این شبکه که در قالب سه باند فعالیت می‌کردند نیز در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیر زیادی لوازم سرقتی کشف و ضبط شد.

 پیرزن مشهدی سرکرده باند سرقت‌های ۵ ثانیه‌ای! +عکس

فرمانده انتظامی مشهد درباره شگرد سرقت‌های اعضای این شبکه هم گفت: طبق اعترافات متهمان و پیرزن سابقه دار، آنان با خنجری که شبیه داس است کاپوت خودرو را باز می‌کردند و فقط در ۵ ثانیه لوازم و قطعات آن را به سرقت می‌بردند.

این مقام انتظامی افزود: هنگام سرقت نیز زن جوانی داخل خودرو می‌نشست تا موضوع خانوادگی جلوه کند و کسی به سرقت توسط آن‌ها مشکوک نشود.

سرهنگ صارمی ساداتی تاکید کرد: تاکنون ۷۵ نفر از مال باختگان به کلانتری مراجعه کرده اند، اما تلاش نیرو‌های انتظامی با دستورات ویژه قضایی برای شناسایی دیگر مال باختگان و همچنین کشف سرقت‌های احتمالی دیگر اعضای این شبکه همچنان ادامه دارد.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه