همراه ما باشید

کشتی‌آرای: سکه ۲۱۵ هزار تومان ارزان شد

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با تأکید بر ادامه روند کاهشی قیمت طلا و سکه تا ۲ روز آینده، گفت: سکه از پنج‌شنبه تا امروز ۲۱۵ هزار تومان ارزان شده است.

 تسنیم: محمد کشتی آرای در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: از چهارشنبه هفته قبل که روند کاهشی قیمت طلا و سکه همزمان با کاهش قیمت ارز آغاز شده، شاهد افزایش تعداد فروشنده‌ها در بازار بودیم.

وی با بیان اینکه قیمت سکه از آخرین معاملات روز پنج‌شنبه تا امروز بیش از ۲۱۵ هزار تومان کاهش یافته است، گفت: این درحالی است که قیمت جهانی طلا، تغییری نداشته و مهمترین دلیل ریزش قیمت‌ها در بازار، کاهش قیمت ارز است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ادامه داد: روند کاهشی قیمت طلا و سکه باعث افزایش عرضه در بازار شده به نحوی که عرضه بیشتر از تقاضاست.

کشتی آرای با تأکید براینکه قیمت سکه هم اکنون حباب ندارد، افزود: روند کاهشی قیمت طلا و سکه احتمالاً تا دو روز آینده ادامه داشته باشد.

به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به دیروز ۴ میلیون و ۳۲۱ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۳۴۹ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۴۶۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۹۰ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۸ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۷۵.۷۶ دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای ۲۴ عیار ۵۸۴ هزار و ۵۰۰ تومان، هر مثقال طلا یک میلیون و ۸۹۸ هزار تومان تعیین شده است.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان، قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۴۷۰ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۶ هزار و ۸۶۷ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش نسبت به دیروز ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان خریداری می‌کنند، بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان است.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه