همراه ما باشید

اظهانظر باهنر درباره پیشنهاد استعفا یا استیضاح روحانی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: مطرح شدن استعفا یا استیضاح روحانی در شرایط امروز کشور را نادرست می‌دانم.

باشگاه خبرنگاران: محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به ارائه پیشنهادی از سوی عباس عبدی مبنی بر استعفای آقای روحانی، گفت: مطرح شدن استعفاء یا استیضاح روحانی به عنوان رئیس جمهور در شرایط امروز کشور را حتی اگر از سوی برخی در جریان اصولگرایی باشد نادرست می‌دانم و با آن مخالفم.

او افزود: دولت و رئیس جمهور باید تا پایان این دوره یعنی سال ۱۴۰۰ به کار خود ادامه دهد و همه باید کمک کنند تا خستگی و ناکارآمدی‌ها جبران شود و دولت به فعالیت بیشتر روی آورد.

باهنر با بیان اینکه در تاریخ انقلاب اسلامی یک بار مجلس از اختیار قانونی خود برای عزل رئیس جمهور استفاده کرده است، گفت: تنها زمانی که مجلس به عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور رای داده است در مجلس اول بود و نصیب سیدابوالحسن بنی‌صدر شد که البته درست هم بود، اما من امیدوارم دیگر هیچ گاه این اتفاق تکرار نشود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه باید دولت را مجبور به فعالیت بیشتر کنیم؛ افزود: شخصاً با مطرح شدن بحث استعفای دولت شدیداً مخالفم و به نظر بنده دولت باید تا سال آخر با همت بیشتر به کار خود ادامه دهد.

گفتنی است؛ عباس عبدی از تئوریسین‌های جریان اصلاحات پیشنهاد استعفای آقای روحانی را مطرح کرد و این خواست را برای برخی از وزرای دولت هم بیان کرده که با واکنش‌هایی از سوی اصلاح طلبان مواجه شده است؛ تا جایی که محمد عطریانفر گفته است که مطرح کردن این بحث‌ها برهم زدن آرامش سیاسی است. البته امروز عبدی حرف متفاوتی زده و گفته است که این حرف تندورهاست و من حرف آن‌ها را تکرار کردم.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه