همراه ما باشید

رئیسی: انجام فعالیت اقتصادی نیازمند امنیت است

رئیس قوه قضائیه گفت: بهترین کمک کننده در برخورد با مفسدان اقتصادی خود مولدان و تولیدکنندگان اقتصادی هستند، کار اقتصادی نیاز به امنیت دارد و نباید نا امنی و اخلال در تولید ایجاد شود.

تسنیم : حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در دیدار با فعالان، کارآفرینان و صنعت‌گران استان اصفهان با گرامیداشت ولادت امام حسن عسگری (ع) اظهار داشت: حضور اثربخش فعالان اقتصادی در اقتصاد مقاومتی و در مقابله با اخلال دشمنان توطئه دشمن را ناامید می‌کند.

وی افزود: منشوری که از سخنان رهبر انقلاب اسلامی برای همه فعالان و دولت مردان مطرح شده حجتی برای همه ما است، امروز عرصه اقدام و عمل است و باید تسهیل در مقررات و قوانین انجام شود.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و باید مقرراتی متناسب با جنگ صورت گیرد تا فعالان اقتصادی فعال عمل کنند و موانع از پیش پای تولید کننده باید برداشته شود.

وی تصریح کرد: شورای گفت‌وگو، اتاق‌ها، مجموعه‌های کارآفرین و شرکت‌ها نقش بسیار خوبی در تسهیل و رفع موانع دارند و مصوبات قابل اجرا باید در شوارها مطرح گردد تا کارآفرینان احساس تسهیل در کارهای خود کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی بیان کرد: حمایت از تولید و در اختیار گذاشتن تسهیلات بانکی، ارزی و مالی بسیار مهم بوده و بانک و شورای پولی کشور باید تسهیلاتی برای آن در نظر بگیرند و دلالی در این زمینه باید حذف شود، سازمان‌های حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده باید به خوبی فعالیت کنند تا تولید حق خود را اخذ کند.

وی گفت: به نظر من بهترین کمک کننده در برخورد با مفسدان اقتصادی خود مولدان و تولیدکنندگان اقتصادی هستند، کار اقتصادی نیاز به امنیت دارد و نباید نا امنی و اخلال در تولید ایجاد شود.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: هیچ مولد و هیچ فعال اقتصادی و هیچ کاسبی آمادگی برای رشوه دادن ندارد مگر این که با بروکراسی اداری روبه‌رو شود که کارها را طولانی کند و مجوزها را با ناسلامتی اداری صادر شود، به قول مقام معظم رهبری، تولیدکننده 70 خان باید طی کند، هیچ کس آمادگی برای رشوه دادن ندارد مگر این که هیچ راهی نداشته باشد، مهم‌ترین کاری که در ستادهای تسهیل باید صورت گیرد ایجاد ساز و کاری برای رفع موانع کارآفرینان است.

بیشتر بخوانید

رئیسی: مجازات سختی در انتظار ناامن‌کنندگان جامعه است

رئیسی: ساختارهای فسادزا را اصلاح کنید/ ملامت‌کنندگان ما را دلسرد نمی‌کنند/استفاده از قضات اهل‌سنت در مناطق سنی‌نشین

دستور ویژه رئیسی برای نظارت بر اجرای کامل تعهدات دولت در پی افزایش قیمت بنزین

وی افزود: از مدیر جسور و شجاع که در این وضعیت تحریم را دور بزند دفاع می‌کنیم و این وظیفه ماست و نباید کوچک‌ترین وقفه‌ای در تولید ایجاد شود و با همه وجود در رونق تولید تلاش می‌کنیم، همه دستگاه‌ها باید در این راه کمک کنند و با حضور شما این اتقاق رخ می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی خاطرنشان کرد: استفاده از نظر متخصصان نیز باید صورت گیرد و شنیدن حرف مشاور به کشف حقیقت برای تصمیم سازان کمک می‌کند و نظر کارشناسان باید در حوزه قضاوت داخلی باشد.

وی با بیان اینکه برخی از ترک فعل‌ها خسارت‌های جبران ناپذیری دارد، گفت: گاهی یک مدیر کار خود را در زمان مشخصی انجام نمی‌دهد، برخی از ترک فعل‌ها خسارت بارتر از انجام فعل‌ها است و در زمان مناسب کار به درستی انجام نمی‌گیرد.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: باید به مالیات به صورت عادلانه توجه شود، البته در استانداری اصفهان این موضوع مطرح و سخنان کارآفرینان شنیده شد که به آن‌ها با وجود بی‌عدالتی‌ها باید توجه شود، در راستای این موضوع باید فرمایشات مقام معظم رهبری را سر لوحه کار خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه شورای حل اختلاف اقتصادی بسیاری از مشکلات را حل می‌کند، تصریح کرد: این شورا باید با حضور پیشکسوتان و کارآفرینان ایجاد شود که اختیار قانونی در صلح و سازش دارند، مسائل بین کارآفریمان و پیشکسوتان باید با کدخدامنشی و ریش سفیدی حل شود تا مشکلات به دادگاه‌ها کشیده نگردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی درباره موضوع اطاله دادرسی خاطرنشان کرد: باید بر تعداد شعبات دادرسی در حوزه اقتصادی افزوده شود تا مشکلات اقتصادی بر طرف گردد، بودجه نیز از سوی مجلس باید اختصاص داده شود، زیرا  هرچه قاضی را تامین کنیم از جرم‌ها کم‌تر می‌شود.

وی در زمینه برخورد با قاچاق تصریح کرد: قاچاق خنجری بر رونق تولید است، باید با قاچاق سازمان یافته که گاهی با چند کانتینر انجام می‌شود برخورد شود، این مسئله بسیار مهمی است، البته لزوم ممنوعیت ورودی کالایی که در داخل آن را داریم نیز بسیار مهم است و باید بر آن تاکید کرد.

رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: یقین دارم همانند عرصه‌های مختلف، نیروهای جوان کشور و سربازان گمنان کشور با حضور مردم شهید پرور اصفهان و با رهنمودهای مقام معظم رهبری و فعالان اقتصادی دشمن نا امید و دوستان انقلاب خوشحال می‌شوند.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه