همراه ما باشید

میرسلیم: مشکل اساسی کشور، بیکاری و رکود است

عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: کشور ما مردم سالاری است و اگر کشور بخواهد درست شود، این کار باید به دست مردم صورت بگیرد.

تسنیم: سید مصطفی میرسلیم عضو حزب موتلفه اسلامی پس از ثبت نام در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی طی سخنانی درباره علت حضورش در انتخابات اظهار داشت: آمدن من به انتخابات مجلس شورای اسلامی برای نشان دادن اهمیت این موضوع است که جای ناامیدی برای مردم شریف ما وجود ندارد.

وی افزود: البته در کشور مشکلات داریم و این مشکلات نیز عمدتا به ضعف های مجلس و دولت برمی گردد و مقداری هم به شرارت ها و عداوت هایی که ار خارج متوجه ماست برمی گردد ولی قدرت ایمانی و انقلابی مردم ما آنقدر زیاد است که به راحتی می تواند از پس این مشکلات بربیارد. من آمدم تا در خدمت مردم باشم و اگر مردم اراده کنند که اصلاح صورت بگیرد و با امید به سمت این برویم که چاره جویی مسائل کشور را در چهار سال آینده انجام دهیم.

عضو حزب موتلفه اسلامی همچنین اعلام کرد که از تهران آمدم برای نمایندگی مجلس ثبت نام می کند.

میرسلیم همچنین درباره اولویت های مجلس یازدهم تصریح کرد: بنده مهمترین اولویت ها را در انتخابات ریاست جمهوری گفته ام و فرقی نکرده است؛ اساسی ترین مشکلی که در کشور وجود دارد مسئله بیکاری و رکود است که باید حل شود. اگر این مسئله سامان بگیرد اثر مستقیم خود را روی تولید و تورم خواهد گذاشت و به اصلاح وضع اقتصادی کشور می انجامد و همچنین موجب اصلاح ارزش پول ملی خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال های اخیر مرتبا شاهد کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم بودیم و فشار این موضوع بر مردم وارد شده است. فارق از اینکه کسانی با سواستفاده، دزدی و اختلاس خود را به جایی رساندند و مردم هم در این میان رنج بردند و باید با رسیدگی به مشکلاتی که سر راه اشتغال جوانان است بر طرف بشود.

عضو حزب مولفه اسلامی همچنین در پاسخ به سوالی درباره شفافیت هزینه های انتخاباتی نمایندگان اظهار داشت : تا سال 1374 مشکل زیادی  از لحاظ شفافیت منابع مالی نداشتیم ولی متاسفانه از آن سال بی دقتی هایی صورت گرفت و شاهد سیطره پول بر سرنوشت انتخابات بودیم. این موضوع از آن به بعد هم تقویت شد، به طوری که نمایندگان فکر می کنند باید مقدار زیادی پول خرج کنند تا به مجلس راه یابند و این راه درسستی نیست.

میرسلیم تصریح کرد: امیدواریم دستگاه های نظارتی بتوانند به دقت این هزینه ها را زیر نظر بگیرند تا اولا کسانی که شایستگی دارند ولی به دلیل اینکه اعتبار مالی لازم را ندارند حذف نشوند و ثانیا شاهد این نباشیم تا کسی که در کشور حاکم می شود برمبنای پول و قدرت مالی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خودشما دارایی ها و هزینه های انتخاباتی خود را اعلام می کنید؟ گفت: من به عنوان یکی از مسئولان موظف بودم دارایی هایم اعلام کنم و به قوه قضاییه نیز اعلام کرده ام. همچنین از نظر هزینه های انتخاباتی مشکلی ندارم بلکه چیزی در بساط ندارم که بخوام هزینه کنم مگر اینکه کسانی که پشیتیانی می کنند هزینه نمایند.

عضو حزب موتله اسلامی درباره مشارکت مردم در انتخابات نیز گفت: شرایط کشور طوری است که عده ای دچار یأس شدند و حق هم دارند و من نمیگویم حق ندارند ولی کشور ما مردم سالاری است و اگر کشور بخواهد درست شود، باید به دست مردم درست شود. این درست شدن نیز با مشارکت مردم انجام صورت میگیرد و مشارکت مردم نیز راهی جز انتخابات ندارد و اصل انتخابات در ریاست جمهوری و شوراهاست؛ شوراهای شهر و  روستا بیشتر جنبه محلی دارند و آنچه جنبه میهنی دارد مجلس شورای اسلامی است و مردم اگر می خواهند تحولی صورت بگیرد باید مسئله مشارکت را جدی بگیرند.

میرسلیم در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا به صورت لیستی ویا مستقل در انتخابات حضور می یابید؟ فعلا فهرست ها مشخص نشده ولی در لیست خواهم بود.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه