همراه ما باشید

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۹/۱۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۷۸ دلار و ۸۱ سنت رسید.

تسنیم: در حالی که اظهارات رئیس جمهور آمریکا امیدواری به انعقاد قریب الوقوع توافق تجاری با چین را کاهش داده و موجب تقویت اشتهای سرمایه گذاران برای حضور در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز در نزدیکی بالاترین رقم یک ماه گذشته در نوسان بود.

به گزارش رویترز، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1478 دلار و 81 سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز به 1484 دلار و 60 سنت رسید.

روز سه شنبه و پس از آنکه ترامپ گفت ممکن است برای توافق با چین مجبور شویم تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2020 منتظر بمانیم، قیمت طلا به بالاترین رقم از 7 نوامبر تاکنون رسید.

طلا که محلی امن برای سرمایه گذاری در وضعیت های آشفته اقتصادی و سیاسی به شمار می رود، از ابتدای امسال تاکنون و به دلیل جنگ تجاری میان آمریکا و چین حدود 15 درصد گران شده است.

اظهارات اخیر ترامپ مدت کوتاهی پس از آن بیان شده که وی تعرفه هایی را علیه واردات فولاد و آلومنیوم از برزیل و آرژانتین وضع کرده است.

جفری هالی، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا در این باره گفت: «گفته های ترامپ مبنی بر احتمال به تاخیر افتادن توافق تجاری تا یک سال آینده و تصویب دومین لایحه مرتبط با چین در مجلس نمایندگان آمریکا می تواند نگرانی ها در مورد وضعیت جنگ تجاری را تشدید کند، زیرا این نگرانی وجود دارد که چین از هرگونه مذاکره تجاری ای خارج شود.»

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را به تصویب رسانده که واشنگتن را ملزم می سازد تا موضع شدیدتری در قبال آنچه سرکوب مسلمانان ایغوری توسط پکن خوانده اتخاذ کند. سرمایه گذاران نگران اند این مصوبه موجب وخیم تر شدن روابط تجاری بین دو کشور شود.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه