همراه ما باشید

سالک: بیانیه ۷۷ اصلاح‌طلب فرار روبه جلو است

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: بیانیه 77 اصلاح‌طلب و این نوع انتقادات فرار رو به جلو و عبور از آقای روحانی است که دنبال می‌کنند.

فارس: حجت‌السلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامه‌ای که در روزهای اخیر با عنوان بیانیه 77 اصلاح طلب منتشر شده بود اظهار داشت: بنده متن کامل نامه را ندیدم اما آنچه که در این بحث‌ها قابل توجه است باید به چند نکته توجه کرد.

وی افزود:‌ کلیه افراد و شخصیت‌ها و کسانی که از دولت آقای روحانی و شخص او حمایت کردند، امروز باید پاسخگو باشند. این نوع انتقادات فرار رو به جلو و عبور از آقای روحانی است که دنبال می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: این کارها شاید نوعی تطهیر خودشان باشد از این بابت که پاسخی برای مردم عامه خود داشته باشند.

سالک ادامه داد:‌ اگر ما برای عناصر آموزش دیده آشوبگری که با سیاست آموزش داعشی در این فتنه بنزینی عمل کردند -که آن همه خسارت به جامعه، نظام و کشور زدند- قدرت تشخیص داشته و این مسئله را تشخیص دهیم جای سوال دارد و باید در الفبای سیاست آنها تردید و تشکیک کرد چرا که الفبای فقه سیاسی مبتنی بر ارزش‌های دینی و از جمله آن دشمن شناسی و جریان شناسی است؛ یک عنصر جوان مومن انقلابی و یا یک سیاسی انقلابی و الهی قدرت تشخیص داشته و مرز بین دشمن و دوست را دارد.

وی گفت:‌ اینکه دفاع از کسانی که در این میان کشته شدند از دو حال خارج نیست، اینها یا از عناصر آموزش دیده سازمان سیا پنتاگون و موساد هستند که دلسوزی برای اینها توهین به ملت ایران است و نکته اینجاست که قوه قضائیه باید لیدرهای این جریان را محاکمه کند و در ملاء عام به حکم اینها را انجام دهد چرا که آدم کشته‌اند. اگر مباشر مستقیم در قتل باشند حکم‌شان اعدام است. اینها محارب با خدا هستند و در مقابل ولایت و ملت ایستاده‌اند؛ اینها چیزی نیست که از آن به سادگی بگذریم. لذا از قوه قضائیه می‌خواهیم با متهمین و لیدرهای آنها با قدرت برخورد کند و به سادگی عبور نکند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت:‌ ترکیه را ببینید؛ فقط یک نفر در آنجا قیام کرد بیش از 9 هزار نفر را گوشه زندان انداختند. آقای اردوغان اینها را گوشه زندان انداخت.صرف اینکه بویی برده بود که فلان افسر یا فلان شخص در ارتش یا پلیس با گوراندا ارتباط داشتند. لذا همه را گوشه زندان انداخت و چه محاکمه‌های سنگین صورت داد. کشورهای دنیا این مسئله را تحمل نمی‌کنند.

سالک خاطرنشان کرد:‌ همین الان شنبه‌های فرانسه را ببینید. این کشور متمدن و مدعی با مردم خود چگونه برخورد می‌کند؟ هزاران نفر را زخمی کرده و کشته؛ انگلیس و اسرائیل هم این طور هستند. در خود آمریکا هم به راحتی در معبد همه را به رگبار می‌بندند و می‌کشند و آب از آب تکان نمی‌خورد، حقوق بشری هم اینجا دیگر مطرح نیست.

وی عنوان کرد: این جا جمهوری اسلامی است که دادستان آن بین متهمین می‌رود و می‌گوید کسانی که بار اولشان است و توبه کردند آزاد شوند و تعدادی از آنها را آزاد می‌کنند و تعهد می‌گیرند که دیگر در این صحنه‌ها نیایند. اینها جوانانی هستند که در این مملکت باید به کار گرفته شوند و نباید برای آنها سوء سابقه‌ای محاسبه شود. این رافت جمهوری اسلامی است. اما با کسی که متهم اصلی است نمی‌شود اینگونه رفتار کرد.

وی افزود: برای استکبار نباید خط دهی کرد و این نکته بسیار مهمی است. به هر حال ما نباید مانند سخنان آقای رئیس‌جمهور یا سخنگوی او حرف بزنیم چرا که آنها گفته بودند در آنجا لوله را نمی‌دانم چه کار کردند که منفجر شود. یعنی به دشمن خط می‌دهند که اگر خواستید اقدامی کنید اینگونه عمل کنید. چه لزومی دارد شما وارد این صحنه‌ها شوید؟

سالک بیان کرد: کل خساراتی که دولت در این فتنه بنزین زده چندین برابر 31 هزار میلیاردی است که می‌خواهند در قالب یارانه معیشتی به مردم دهند.چه کسی پاسخگوی این خسارت‌هاست؟ به هر حال چیز ساده‌ای نیست و عده‌ای مردم بیگناه در این میان ضربه دیدند. قرار بود معیشت مردم را تامین و حل کنند و قرار نبود که چنین خسارات سنگینی را به بار آورند لذا در این قضیه باید دقت کرد.

به گزارش فارس، در نامه‌ای که در روزهای اخیر با عنوان بیانیه 77 اصلاح طلب منتشر شده بود ضمن حمایت از اغتشاش گران به برخورد نیروهای انتظامی انتقاد کرده و از مأموران خواسته شده بود که از اعمال خشونت در هر سطحی پرهیز و فوراً نسبت به تعقیب کیفری آمران و عاملان تیراندازی به‌سوی مردم اقدام کنند!

در این بیانیه جعلی که با محوریت مصطفی تاج زاده گردآوری شده بود، امضا کنندگان مورد ادعا، خواسته بودند به خواست مردم احترام گذاشته شده و همچنین با عادی‌سازی روابط خارجی بساط تحریم‌ها جمع شود!

 

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه