همراه ما باشید

دستگیری ۴ نفر در پرونده مالی پسر وزیر مستعفی دولت

سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری ۴ متهم مرتبط با پرونده مالی پسر وزیر مستعفی دولت خبر داد.

تسنیم: غلامحسین اسماعیلی در ادامه پانزدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال دیگری درباره تخلفات سایت دیوار و انتشار آگهی‌های غیراخلاقی مانند فروش مشروبات الکلی و اموال مسروقه و ارسال شکایت مردم به شورای حل اختلاف اظهار کرد: قطعا تبلیغ و ترویج اعمال مجرمانه مانند خرید و فروش مشروبات الکی، اسلحه، مواد مخدر و غیره در فضای مجازی و این قبیل سایت‌‌ها ممنوع است و وصف مجرمانه دارد و هر مورد هم که گزارش شود، رسیدگی می‌کنیم و موضوع نیز به هیچ عنوان در صلاحیت شورای حل اختلاف نیست؛ یا اصل خبر صحت ندارد یا یک اشتباه مصداقی رخ داده و اگر به شورا برود، قطعاً شورا برمی‌گرداند و جای نگرانی ندارد و قویاً اعلام می‌کنیم این قبیل اعمال جرم است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره انتشار اخباری مبنی بر دستگیری فرزند یکی از وزرا گفت: خبر اول را تایید می‌کنیم که این بازداشت انجام شده و این فرد تنها نیست و چهار نفر دیگر مرتبط با این پرونده در بازداشت هستند و کار رسیدگی به این پرونده در دادسرا در حال انجام است. موضوع راجع به موضوعات مالی و اقتصادی است و هنوز رسیدگی و اظهارنظری انجام نشده است.

اسماعیلی در پاسخ به سوال دیگری درباره اجرای حکم یک محیط‌بان در کرمان افزود: محیط بانی که حکم قصاص‌اش در کرمان اجرا شد، باید بگوییم موضوع ربطی به موضوع ماموریت مستقیم این فرد نداشت. جایی که ماموران جنگلبانی و محیط زیست در حوزه ماموریت خود با متجاوزین به جنگل‌ها و مراتع مقابله می‌کنند، حتما مورد حمایت هستند.

وی اضافه کرد: این فرد نیز محیط‌بان بود و مشکوک شده بود به کسی که در حوزه محیط زیست اقدامی انجام داده و با او در شهر و مقابل منزل پدرش مشاجره کردند و بعد از مشاجره اسلحه سازمانی را خارج و بدون رعایت مقررات مربوط به بکارگیری سلاح با شلیک موجب قتل آن فرد می‌شود و در نهایت محکوم به قصاص شد. تلاش زیادی هم برای اخذ گذشت از اولیاء دم شد ولی این تلاش‌ها ثمر نداد و نهایتاً چاره‌ای جز اجرای قانون نداریم.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه