همراه ما باشید

حاجی‌بابایی:‌ سنگ پرت کردن به آموزش و پرورش دردی را دوا نمی‌کند‌

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش پرورش یک اتاق شیشه‌ای و بسیار آسیب پذیر است، گفت: سنگ پرت کردن به این مجموعه دردی را دوا نمی‌کند یعنی اگر قرار است نقدی به این وزارتخانه داشته باشیم باید منصفانه باشد نه ناجوانمردانه.

تسنیم: حمیدرضا حاجی‌بابایی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان که به همت اداره کل آموزش‌وپرورش برگزار شد، اظهار داشت: معلولیت‌ها انواع گوناگون دارند که ساد‌ه‌ترین معلولیت، جسمی و بدترین آن معلولیت فکری و عقلی است.

وی با بیان اینکه در جامعه به معلولیت فکری و عقلی پرداخته نمی‌شود، افزود: در جامعه معلولیت را معلولیت جسمی و ذهنی می‌دانند که امیدوارم جامعه ما بیش از گذشته، خودش را در برابر این‌گونه افراد مسئول بداند و برای رفع مشکلاتشان اقدام کند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آموزش‌ و پرورش با توجه به وضعیتی که دارد سعی کرده نهایت خدمت‌رسانی را در مدارس داشته باشد و گام‌های بلندی را نیز برداشته است، هرچند این اقدامات کافی نیست.

وی با تأکید بر اینکه انسان هرچقدر به جامعه خدمت می‌کند درواقع به خودش خدمت کرده است، عنوان کرد: اساس هستی، زندگی انسان و رضای خدای متعال در خدمت‌رسانی به محرومان است بنابراین اینکه فردی از رشد مردم خوشحال شود، از سقوط مردم ناراضی باشد، با شادی آنها شاد و از غم آنها غمگین شود، جایگاهی است که افراد برای به دست آوردن باید تلاش کنند.

حاجی بابایی بابیان اینکه وقتی ما کار خوبی را انجام می‌دهیم هوایی تولید می‌شود که به انسان زندگی می‌دهد، ابراز کرد: اگر انسان‌ها چنین واقعیتی را بدانند شاید هیچ‌گاه کار خیر را ترک نکنند.

وی با تأکید بر اینکه اگر نگاهمان به جامعه را مثبت کنیم آنگاه بهتر می‌توانیم به مردم خدمت کنیم، گفت: بزرگ‌ترین رنج برای انسان، حسادت است پس باید با نگاه مثبت، از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس با تشریح جایگاه و نقش معلمان در تربیت افراد، بیان کرد: زیباترین ویژگی معلم رحمانیت اوست و در این میان معلمانی که در مدارس استثنایی کار می‌کنند محبت، ذوق و لطافت رفتاری بیشتری دارند.

وی با اشاره به اینکه معلمان دوره ابتدایی یک دنیا صداقت هستند چیزی که در طول خدمت خود و در تعامل با دانش‌آموزان آن را تمرین کرده و به دست آورده‌اند، ابراز کرد: همان‌گونه که معلمان در رفتار و کردار دانش آموزان اثرگذار هستند، دانش آموزان نیز بر معلمان خود تأثیر می‌گذارند به همین دلیل نیز معلمی بهترین شغل است.

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه مسئولان بیش از آنچه که فهمیدند باید آموزش‌وپرورش را بفهمند، گفت: از نوع نگاه دولتمردان به آموزش‌وپرورش گلایه دارم، باید به داد آموزش‌وپرورش رسید چراکه در این صورت مشکلات کشور نیز برطرف می‌شود.

وی افزود: ما برای آموزش‌وپرورش پول خرج نمی‌کنیم مجلس هم تمام توانش را برای آموزش‌وپرورش به کار نمی‌گیرد و درحالی‌که باید بهترین افراد در این نهاد کار کنند اما برخی نمایندگان با دخالت‌هایشان مانع از این کار می‌شوند.

نماینده مردم همدان با تأکید بر اینکه آموزش‌وپرورش را باید به خاطر خودش حمایت کرد نه به خاطر خودمان، بیان کرد: ما باید اجازه دهیم افراد کارشان را انجام دهند و هرگاه اقدام نامناسبی رخ داد مانع از فعالیتشان شویم.

وی بابیان اینکه آموزش‌وپرورش یک اتاق شیشه‌ای و بسیار آسیب‌پذیر است، اظهار داشت: سنگ پرت کردن به این مجموعه دردی را دوا نمی‌کند یعنی اگر قرار است نقدی به این وزارتخانه داشته باشیم باید منصفانه باشد نه ناجوانمردانه.

حاجی بابایی بیان کرد: نباید مقر تعلیم و تربیت را موردحمله و هجمه قرار دهیم بنابراین اگر مسئولان به این نهاد مهم دقت و توجه کنند و برای آن اعتبار مناسب را در نظر بگیرند آن‌وقت نتیجه خوبی را در کشور به دست می‌آوریم.

وی با تأکید بر اینکه در جمهوری اسلامی نباید خانواده‌ای برای آموزش و یا درمان فرزندانش دغدغه‌ای داشته باشد، گفت: واگذاری آموزش‌وپرورش به بخش خصوصی پاک کردن صورت‌مسئله است نه درمانی برای رفع مشکلات.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی درباره اردوگاه ملی ویژه دانش آموزان استثنایی همدان نیز افزود: این اردوگاه در بهترین نقطه از شهر همدان قرار دارد و باوجود گذشت 20 سال از واگذاری آن به آموزش‌وپرورش ساخت آن تمام نشده است هرچند ما تلاش می‌کنیم عملیات اجرایی این پروژه به پایان برسد تا مورد استفاده تمامی دانش آموزان مدارس استثنایی کشور قرار گیرد.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه