همراه ما باشید

دستور روحانی برای پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی

رییس سازمان توسعه تجارت از دستور رییس‌جمهوری به وزیر صمت برای پیگیری پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی خبر داد.

ایسنا: حمید زادبوم در بیست و سومین سالروز ملی صادرات گفت: امروز تکمیل زنجیره تولید و ارتقا توان صادراتی کشور اهمیت بسیار زیادی دارد که در این راستا برنامه‌ریزی های گسترده‌ای آغاز شده است.

به گفته وی، یکی از  برنامه‌ریزی های کلان صادرات کشور توجه به بازار کشورهای همسایه است و پیش‌بینی می‌کنیم در کنار ظرفیت ۲۴ میلیارد دلاری صادرات امروز، می‌توان میزان صادرات به کشورهای همسایه را تا ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش داد.

رییس سازمان توسعه تجارت افزود: دو سوم صادرات کالاهای غیرنفتی با ارزش افزوده پایین بوده که برنامه‌ریزی برای صادرات محصولات با ارزش افزوده بالا در دست انجام است‌.

وی ادامه داد: علاوه بر ۲۴ میلیارد دلار صادرات سال گذشته، ۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت صادراتی به کشورهای همسایه شناسایی شده است.

معاون وزیر صمت تصریح کرد: رویکرد ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران، در سال جاری توسعه صادرات به ۱۵ کشور همسایه برای رسیدن به یک جهش صادراتی است.

در مراسم بیست و سومین سالروز ملی صادرات که با حضور معاون اول رییس‌جمهوری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از ۴۴ صادرکننده نمونه و ممتاز سال ۱۳۹۸ تجلیل به عمل آمد.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه