همراه ما باشید

کافه داونتیسم؛ کافه‌ای خاص که عشق و زندگی در آن جریان دارد!

کافه داونتیسم؛ کافه‌ای خاص که عشق و زندگی در آن جریان دارد!

در این کافه‌ی خاص در تهران، سفارش‌ها با عشق تحویل داده می‌شود!

 

سندرم داون و اوتیسم، باعث به وجود آمدن خاص‌ترین کافه تهران شده‌اند. این کافه دنج و آرام که رنگ و بوی عشق و مهربانی می‌دهد، در حوالی دریاچه چیتگر تهران واقع‌ شده است. نام کافه از مخفف اختلالات سندرم داون و اوتیسم وام گرفته‌ شده است و اداره آن نیز توسط نوجوانانی است که بعد از توان‌بخشی و آموزش‌های تخصصی در حوزه کافه‌داری، در کافه کوچک خود به مردم خدمت ارائه می‌کنند. در لست سکند قصد داریم معرفی کوتاهی از این کافه خاص و اختلالاتی که باعث به وجود آمدن آن شده‌اند داشته باشیم، پس با ما همراه باشید.

اوتیسم

به گزارش کاوش اوتیسم نوعی اختلال رشد است که با مشکلاتی در تعاملات اجتماعی و ارتباطات و همین‌طور رفتارهای محدود و تکراری شناخته می‌شود. اوتیسم بیماری نیست چراکه بیماری پاسخ پاتوفیزیولوژیک به یک محرک خارجی (مانند میکروب‌ها) و یا داخلی (مانند سلول‌های سرطانی) است؛ اما اختلال به دلیل تفاوت در فعالیت‌های ساختاری یا عملکردی اجزای بدن حاصل می‌شود.

سندرم داون

سندرم داون یک بیماری ژنتیکی است که به دلیل حضور تمام یا بخشی از یک کروموزوم اضافی در جفت کروموزوم ۲۱ به وجود می‌آید. این بیماری دارای علائم مختلف ازجمله ناهنجاری‌های عمده یا خفیف در ساختار یا عمل کرد ارگان‌ها است. ازجمله علائم عمده و زودرس که تقریباً در همه بیماران مشاهده می‌شود وجود مشکلات یادگیری و نیز محدودیت و تأخیر رشد و نمو است.

کافه‌ای که با عشق و مهربانی ساخته شد

کافه داونتیسم از اردیبهشت سال 97 توسط آیلین آگاهی به‌عنوان معلم موسیقی کودکان استثنایی و 10 نفر از فرشتگان اوتیسم و سندرم داون افتتاح‌ شده است. این کافه خیلی زود در بین شهروندان مشهور شد و فضایی متفاوت و خاص را برای اهالی تهران به وجود آورد. از ایده اولیه تا اجرای طرح حدود 2 سال به طول انجامیده است.

در این کافه انرژی قابل‌توجهی از کارکنان همیشه خندان و معصوم آن دریافت می‌کنید و آن‌ها سعی می‌کنند با تمرکزی خاص و با دقتی باورنکردنی کار خود را انجام دهند. منوی کافه نیز به صورتی است که کار کردن و آماده‌سازی سفارش‌ها خیلی سخت نباشد و از انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد، اسموتی، شیک، کوکتل، میان وعده و کیک تشکیل‌ شده است. همچنین از نکات قابل‌ توجه در این کافه نواختن موسیقی پیانو توسط کارکنان توانمندش است که حال و هوایی بسیار خاص به محیط می‌بخشد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه