همراه ما باشید

نتیجه بازی پرسپولیس مقابل صنعت نفت/سبقت سخت سپاهان از پیکان

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری مقابل صنعت نفت آبادان در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی راهی مرحله بعدی شد تا کالدرون نفس راحتی بکشد.

تسنیم: تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در چارچوب دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت 16:15 امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری یک بر صفر سرخپوشان تهرانی به اتمام رسید.

تنها گل تیم پرسپولیس توسط مهدی ترابی در دقیقه 54 به ثمر رسید. پرسپولیس با برتری مقابل صنعت نفت آبادان انتقام شکست از نفت مسجدسلیمان را از همنام آبادانی این تیم گرفت. همچنین گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس فعلاً می‌تواند نفسی به راحتی بکشد و از شایعه برکناری و اولتیماتوم فاصله بگیرد.

ترکیب پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، محمد انصاری، مهدی عبدی (59 - علی علیپور)، مهدی شیری، محسن ربیع‌خواه، وحید امیری، محمد نادری (46 - فرشاد احمدزاده).

ترکیب صنعت نفت آبادان: ناصر سالاری، عقیل کعبی (83 - سیروان قربانی)، عیسی آل‌کثیر، مهدی مومنی (80 - بختیار رحمانی)، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی (75 - میلاد جهانی)، سیدمحمد قریشی، جعفر سلمانی، محمد اهل‌شاخه، مهدی حنفی و عبدالله ناصری.

داور: محمدرضا اکبریان

نیمه اول

دقیقه 5: بازیکنان صنعت نفت از روی ضربه ایستگاهی ارسالی روی دروازه پرسپولیس داشتند، اما دفع به موقع شجاع خلیل‌زاده و در ادامه بی‌دقتی بازیکنان صنعت نفت باعث شد علیرضا بیرانوند موفق به مهار توپ شود.

دقیقه 19: عیسی آل‌کثیر از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 21: پاس در عمق محمد انصاری به مهدی عبدی رسید، اما ضربه مهاجم پرسپولیس درون محوطه جریمه صنعت نفت با تکل مدافع آبادانی‌ها به کرنر رفت.

دقیقه 25: عیسی آل‌کثیر با یک حرکت تماشایی، مدافع پرسپولیس را از پیش‌رو برداشت و در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار گرفت که ضربه او پس از برخورد به پای دروازه‌بان پرسپولیس و سپس تیر دروازه، به کرنر رفت تا بهترین موقعیت نفتی‌ها از دست برود.

دقیقه 26: پاس در عمق مصطفی احمدی هافبک صنعت نفت، مهاجم این تیم را در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار داد که ضربه او از کنار تیر عمودی به بیرون رفت.

دقیقه 33: ارسال از روی سمت راست روی دروازه صنعت نفت ضربه سر مهدی عبدی را به دنبال داشت که توپ از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 39: محمد نادری پشت محوطه جریمه خودش را در موقعیت شوتزنی قرار داد و ضربه‌اش را روانه دروازه کرد. مهاجمان پرسپولیس می‌توانستند با تأثیرگذاری روی ضربه آرام او دروازه را باز کنند، اما این کار صورت نگرفت تا ناصر سالاری به راحتی توپ را مهار کند.

دقیقه 44: محمد نادری در محوطه جریمه نفت موقعیت خوبی برای گلزنی داشت که خروج به موقع سالاری مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

نیمه دوم

دقیقه 54: مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد و توپ او در گوشه دروازه جای گرفت تا پرسپولیس به گل برسد.

دقیقه 61: ارسال روی دروازه پرسپولیس، ضربه سر خطرناک عیسی آل‌کثیر را به دنبال داشت، اما علیرضا بیرانوند در دو مرحله موفق به مهار توپ شد تا مانع از باز شدن دروازه‌اش شود.

دقیقه 67: علی علیپور در موقعیت مناسبی برای گلزنی قرار داشت و با سالاری تک به تک شد، اما ضربه چیپ او پس از برخورد به دروازه‌بان صنعت نفت به کرنر رفت.

دقیقه 68: ارسال کرنر از سوی مهدی ترابی به خوبی مورد استفاده قرار نگرفت و توپ سرگردان از زاویه بسته در اختیار احمد نوراللهی قرار گرفت. شوت سنگین نوراللهی از زاویه بسته می‌توانست دروازه صنعت نفت را باز کند، اما تبدیل به کرنر شد. کرنر دوم هم از سمت ترابی ارسال شد که این بار ضربه سر شجاع خلیل‌زاده با فاصله‌ای کم راهی اوت شد.

دقیقه 69: مهدی ترابی در محوطه جریمه صنعت نفت به موقعیت مناسبی رسید که قصد داشت با ضربه بغل پا توپ را به تور دروازه سالاری بچسباند، اما واکنش این دروازه‌بان کرنر دیگری را نصیب پرسپولیس کرد.

دقیقه 72: کرنر ارسالی از سمت چپ روی دروازه پرسپولیس، با ضربه سر محمد قریشی همراه شد که توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 3+90: صنعت نفت آبادان صاحب ضربه ایستگاهی شد که ارسال میلاد جهانی به پشت محوطه جریمه دفع ناقص سیدجلال حسینی را به دنبال داشت. در ادامه بازیکنان صنعت نفت صاحب توپ شدند که شوت بی‌دقت نفتی‌ها از بالای دروازه راهی اوت شد.

پرسپولیس با شکست در هفته یازدهم لیگ برتر مقابل نفت مسجدسلیمان وارد شرایط سختی شد و حتی زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید که در صورت شکست احتمالی این تیم در جام حذفی، امکان اخراج گابریل کالدرون وجود دارد. با این حال برتری سرخپوشان مقابل صنعت نفت و حذف یکی از تیم‌های نفتی، کالدرون را نجات داد.


۱۰۰۰ هوادار پرسپولیس در آزادی/ پیروانی تشویق شد

حدود ۱۰۰۰ نفر تماشاگر برای تماشای دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در استادیوم آزادی حاضر شدند.

به گزارش ایسنا، در جریان مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام حذفی فوتبال، تیم های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان به مصاف هم می‌روند.

حدود ۱۰۰۰ نفر پیش از شروع بازی در استادیوم حضور دارند.

تماشاگران پیش از شروع بازی افشین پیروانی را «با تعصب» خطاب کردند.

آهنگ های حماسی و ملی در استادیوم برای افزایش هیجان تماشاگران پخش شدند.

خیابان های منتهی به استادیوم دارای ترافیک روانی هستند.

 

سبقت سخت سپاهان از پیکان / ‌شاگردان قلعه‌نویی در جمع ۸ تیم پایانی جام حذفی‌
تیم فوتبال سپاهان با پیروزی ۲ بر یک برابر پیکان به جمع ۸ تیم پایانی جام حذفی صعود کرد.

تیم‌های سپاهان اصفهان و پیکان تهران که با گذشتن از سد تیم‌های خیبر خرم‌آباد و شهدای رزکان نو کرج، حالا در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به هم رسیده‌ بودند، از ساعت 16:20 امروز در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان به مصاف هم رفتند تا برنده این دیدار یکی از 8 تیم نهایی این رقابت‌ها را مشخص کند.

امیر قلعه‌نویی در این دیدار نیز پیام نیازمند را درون دروازه سپاهان قرار داده بود و سعید آقایی، گئورگی ولسیانی، عزت‌الله پورقاز، مرتضی منصوری، مهدی کیانی، امید نورافکن، سجاد شهباززاده، محمد محبی، سیدمحمدرضا حسینی و علی قربانی دیگر بازیکنان ترکیب زردپوشان برابر پیکان را تشکیل می‌دادند.

حسین فرکی نیز پیکان را با ترکیب وحید شیخ‌ویسی، مهران موسوی، حسین پورامینی، فراز امامعلی، سعید واسعی، جلال‌الدین علی‌محمدی، حجت حق‌وردی، محمد ستاری، علی حمودی، شهریار مغانلو و امیرحسین کریمی به مصاف سپاهان فرستاده بود.

پیکان در حالی در جام حذفی برابر سپاهان قرار گرفته بود که از 3 دیدار قبلی خود در لیگ برتر 7 امتیاز کسب کرده و روزهای خوبی را سپری می‌کرد. سپاهان هم در یک قدمی صدر جدول لیگ قرار دارد و می‌خواست علاوه بر لیگ برتر در جام حذفی نیز مدعی باشد.

دیدار 2 تیم در ورزشگاه نقش‌جهان با سوت حمید حاج‌ملک قاضی این مسابقه آغاز شد. در دقیقه 3 شوت زمینی سعید واسعی را پیام نیازمند در 2 مرحله مهار کرد.

در دقیقه 7 شوت سرکش و خطرناک سعید واسعی از پشت محوطه جریمه سپاهان را پیام نیازمند با 2 دست دور کرد تا این موقعیت نیز ثمری برای پیکان نداشته باشد.

در دقیقه 12 گریز مرتضی منصوری و پاس دقیق او به محمد محبی رسید و این بازیکن فرصت‌طب نیز با شوتی محکم توپ را به کنج دروازه پیکان فرستاد تا سپاهان خیلی زود یک بر صفر پیش بیفتد.

در دقیقه 13 محبی فرصت به ثمر رساندن گل دوم سپاهان را هم داشت، اما در حالی که با وحید شیخ‌ویسی تک به تک شده بود تعادل خود را از دست داد و مدافعان پیکان توپ را دور کردند.

در دقیقه 22 شوت ناگهانی محمد محبی از پشت محوطه جریمه پیکان به تیرک دروازه این تیم برخورد کرد و راه به جایی نبرد.

در دقیقه 26 حرکت یک و دو و زیبای بازیکنان سپاهان موقعیت بسیار مناسبی نصیب این تیم کرد، اما در حالی که سجاد شهباززاده می‌توانست با یک ضربه بغل پا دروازه پیکان را باز کند شوت او با فاصه بسیار زیاد از بالای دروازه وحید شیخ‌ویسی به بیرون رفت.

در دقیقه 30 ارسال در عرض محمد ستاری را پیام نیازمند مهار کرد تا این موقعیت نیز ثمری برای پیکانی‌ها نداشته باشد.

جلال‌الدین علی‌محمدی از پیکان نخستین بازیکن اخطاری این بازی بود که در دقیقه 35 کارت زرد گرفت.

همچنین مرتضی منصوری از سپاهان در دقیقه 37 به دلیل خطا روی جلال‌الدین علی‌محمدی کارت زرد دریافت کرد.

در دقیقه 38 پیکان صاحب موقعیت خطرناک دیگری شد اما شوت حسین پورامینی در آغوش پیام نیازمند آرام گرفت.

در دقیقه 39 پیکان بار دیگر روی دروازه سپاهان خطرساز شد و سعید واسعی از پشت محوطه جریمه به قصد باز کردن دروازه سپاهان شوت زد که با واکنش به موقع پیام نیازمند دور شد.

در دقیقه 44 سعید واسعی به دلیل تمارض در محوطه جریمه سپاهان کارت زرد گرفت.

در دقیقه 44 محمدرضا مهدی‌زاده به جای مرتضی منصوری مصدوم در ترکیب سپاهان قرار گرفت.

در دقیقه 45+1 و در حالی که همه منتظر شنیدن سوت پایان نیمه نخست بودند، سپاهان به گل دوم رسید. محمدرضا حسینی پایه‌گذار این گل شد و پس از تأثیرگذاری مهاجم سپاهان روی توپ، این سجاد شهباززاده بود که دروازه پیکان را برای بار دوم باز کرد.

نیمه نخست این دیدار با پیروزی 2 بر صفر سپاهان به پایان رسید.

دقایق ابتدایی نیمه دوم کم افت و خیز دنبال شد و به جز چند موقعیت نصفه و نیمه موقعیت جدی روی دروازه 2 تیم ایجاد نشد.

در دقیقه 62 ارسال زیبای محمدرضا حسینی از روی نقطه کرنر به محمد محبی رسید، اما ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه پیکان به بیرون رفت.

در دقیقه 63 حسینی کرنر دیگری روز دروازه پیکان فرستاد که به سجاد شهباززاده رسید، اما ضربه سر او با فاصله کمی از کنار دروازه پیکان به بیرون رفت.

بلافاصله پیکان در غفلت مدافعان سپاهان صاحب موقعیت شد و شهریار مغانلو روی پاس بی‌نقص علی حمودی با ضربه سر دروازه سپاهان را باز کرد تا حساب کار 2 بر یک شود.

در دقیقه 66 ولادیمیر کومان به جای محمدرضا حسینی وارد ترکیب سپاهان شد.

در دقیقه 71 امید نورافکن در موقعیت ضدحمله قرار گرفت و با دروازه‌بان پیکان تک به تک شد، اما تعلل او و دیر اضافه شدن سایر مهاجمان سپاهان مانع به ثمر رسیدن گل سوم سپاهان شد.

در دقیقه 72 کی‌روش استنلی به جای علی قربانی به زمین آمد.

در دقیقه 73 حمید حاج‌ملک داور این دیدار محمد محبی بازیکن سپاهان را با کارت زرد جریمه کرد.

در دقیقه 77 حسین فرکی، امیرحسین کریمی را از ترکیب پیکان خارج کرد و به جای او جابر انصاری را به زمین فرستاد.

در دقیقه 80 ارسال جلال‌الدین علی‌محمدی با ضربه سر جابر انصاری همراه شد و می‌رفت تا دروازه سپاهان باز شود، اما تیرک دروازه مانع این امر شد.

در دقیقه 81 ولادیمیر کومان با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد.

پیکان در این دقایق سپاهان را به شدت تحت فشار گذاشته بود. در دقیقه 83 پاس در عرض خطرناک علی حمودی توسط گئورگی ولسیانی قطع شد و به کرنر رفت.

در دقیقه 84 مهران موسوی به دلیل تکل خطرناک خود روی پای بازیکن سپاهان کارت زرد دریافت کرد.

در دقیقه 90 اسماعیل شریفات به جای جلال‌الدین علی‌محمدی در ترکیب پیکان قرار گرفت.

4 دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم اعلام شد.

در دقیقه 90+1 شوت زمینی اسماعیل شریفات دقت لازم را نداشت و از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.

در دقیقه 90+3 پیکان صاحب یک ضربه آزاد شد که ارسال پیکانی‌ها را پیام نیازمند با 2 دست مشت کرد تا پیکان روی این موقعیت نیز به نتیجه‌ای نرسد.

این دیدار در نهایت با پیروزی 2 بر یک سپاهان به پایان رسید تا زردپوشان به جمع 8 تیم نهایی جام حذفی صعود کنند.

۸ تیم برتر جام حذفی مشخص شدند

با صعود تراکتور، پرسپولیس و سپاهان به مرحله بعد، پازل مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی تکمیل شد.

به گزارش ایسنا، تیم‌های فوتبال پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتور، مس کرمان، شهرداری ماهشهر، شاهین شهرداری بوشهر و نفت مسجد سلیمان با پیروزی برابر حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کردند.

این تیم‌ها حریفان خود را با قرعه‌کشی خواهند شناخت اما هنوز زمان قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی مشخص نیست.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه