همراه ما باشید

روایت رهبر انقلاب از جشن مشترک شیعه و سنی در ایام ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول + پوستر

کانال ریحانه، از کانال‌های وابسته به دفتر رهبر انقلاب، روایت حضرت آیت الله خامنه‌ای در خصوص جشن مشترک شیعه و سنی در ایام ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را در قالب یک پوستر منتشر کرد.

باشگاه خبرنگاران: در ماه پر خیر و برکت ربیع الاول قرار داریم؛ ماهی که ولادت حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص) در آن قرار دارد.

اهل تسنن دوازدهم ربیع‌الاول و شیعیان هفدهم این ماه را روز ولادت رسول اکرم (ص) می‌دانند که از سال ۱۳۶۰ به بعد با تدبیر تاریخی حضرت امام خمینی (ره)، فاصله بین این دو روز به عنوان هفته وحدت اعلام شد.

بیشتر بخوانید: #هفته_وحدت/ اتحاد شیعه و سنی کابوسی برای استکبار و تروریسم

همزمان با آغاز هفته وحدت، کانال ریحانه، از کانال‌های وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، روایت حضرت آیت اللّه خامنه‌ای در خصوص جشن مشترک شیعه و سنی در ایام ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را در قالب یک پوستر منتشر کرد که در ادامه مشاهده می‌کنید:

رهبر معظم انقلاب: من خودم در بلوچستان تبعید بودم. دستگاه‌ها نمی‌خواستند بگذارند تلاشی از سوی ما انجام بگیرد؛ اما در عین حال گفتیم بیایید کاری کنیم که یک نشانه‌ای از اتحاد شیعه و سنی را در این شهر نشان بدهیم که این مسئله‌ هفته وحدت - ولادت نبی اکرم در ۱۲ ربیع الاول به روایت اهل سنت و در ۱۷ ربیع الاول به روایت شیعه - آن روز به ذهن ما رسید و در ایرانشهر آن را عمل کردیم؛ یعنی از دوازدهم تا هفدهم جشن گرفتیم. این یک فکر عمیقی بوده است، مال امروز و دیروز نیست.

 

 روایت رهبر انقلاب از جشن مشترک شیعه و سنی در ایام ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول + پوستر

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه