همراه ما باشید

تصمیمات ستاد بحران درباره مناطق زلزله‌زده میانه/ زندگی عادی تا یک هفته آینده در مناطق زلزله‌زده

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: همه دستگاه‌ها تلاش کنند تا خسارات مادی و معنوی حادثه زلزله در شهرستان میانه به حداقل رسیده و زندگی عادی تا یک هفته آینده به مناطق زلزله‌زده برگردد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان، با تسلیت جان باختن تعدادی از اهالی این شهرستان در حادثه زلزله شب گذشته، اظهار داشت: همه مردم استان شریک غم و رنج بازماندگان و آسیب‌دیدگان این حادثه هستند.

وی در این جلسه که در بخشداری ترکمانچای میانه تشکیل شد، تأکید کرد: همه دستگاه‌ها تلاش کنند تا خسارات مادی و معنوی حادثه زلزله در شهرستان میانه به حداقل برسد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های مسئول استانی و شهرستانی اعم از فرمانداری و بخشداری، هلال احمر، اورژانس، سپاه، بسیج و نیروهای نظامی و انتظامی از اولین ساعات حادثه در منطقه حضور یافته‌اند، افزود: همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا خسارات مادی و معنوی این سانحه به حداقل برسد.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها بر اساس تقسیم کار صورت گرفته در ستاد مدیریت بحران شهرستان عمل کنند، افزود: با توجه به نگرانی روستاییان از زیر آوار ماندن احشام خود و امکان وقوع پس‌لرزه‌ها و ناامن بودن محل‌های نگهداری احشام، آواربرداری این محل‌ها و همچنین دفن احشام تلف شده در اولویت است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر، مواد غذایی و امکانات بهداشتی مورد نیاز را به منطقه ارسال کرده و از این بابت نگرانی نداریم، افزود: آب، برق و گاز منطقه نیز وصل شده و اسکان موقت زلزله‌زدگان آغاز شده است.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان شرقی با تأکید بر مدیریت فرمانداری و بخشداری در توزیع امکانات امدادی، گفت: بعد از اتمام عملیات امداد و نجات و آواربرداری و تعیین خسارات قطعی حادثه، کار بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده سریعاً باید آغاز شود.

پورمحمدی در ادامه گفت: بنیاد مسکن استان در حال حاضر متولی تهیه کانکس و ارزیابی و بازسازی مسکن های تخریب شده از زلزله است.

وی همچنین هلال احمر را متولی تامین چادر، مواد غذایی و بهداشتی برای آسیب دیدگان از زلزله عنوان کرد و اظهار داشت: جهادکشاورزی و محیط زیست نیز عهده دار دفن بهداشتی احشام تلف شده در جریان زلزله است.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار امیدواری کرد که ظرف یک هفته با تلاش‌های امدادگران و سازمان‌ها و نهادهای زندگی عادی به مناطق زلزله‌زده برگردد.


مشایخی، فرماندار میانه نیز در این جلسه گزارشی از روند امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده از زلزله 5.9 ریشتری شب گذشته ارائه کرد و از آمادگی کامل همه دستگاه‌های شهرستان در این خصوص خبر داد.

مدیران دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران نیز گزارشی از اقدامات انجام یافته برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان زلزله ارائه کردند.

درباره نویسنده

ملیکا قراگورلو مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه