همراه ما باشید

تعدا زیادی از مدیران ارشد البرز بعد از ساعت اداری در استان نیستند

تعدا زیادی از مدیران ارشد البرز بعد از ساعت اداری در استان نیستند

نماینده ولی فقیه در استان البرز از ساکن نبودن بسیاری از مدیران ارشد استان البرز در این استان انتقاد کرد و گفت: مسؤولان برای مدیریت شرایط خاص باید در محل خدمت خود سکونت داشته باشند.

به گزارش کاوش به نقل از فارس، آیت الله محمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه انجام درست کارهای کشور وظیفه ذاتی ادارت است گفت: انجام امورات کشور و مردم وظیفه نهاد‌ها و ادارات است.

امام جمعه کرج افزود: سوال می کنند که چرا از آن دستگاه هایی که کارشان را خوب انجام می دهند تجلیل نمی‌کنید؛ این کار وظیفه شان است و تعریفی ندارد و البته اگر عملکرد دستگاهی نیاز به تقدیر و تعریف هم داشته باشد این کار را انجام خواهیم داد.

حسینی همدانی گفت: مدیران، مسؤولان و کارمندانی که به موقع به کارهایشان مشغول می شوند، تمام وقت در خدمت مردم هستند، در جایی که هستند احساس مسؤولیت می کنند و در برخورد با مراجعه کگان مراقبت دارند، در حفظ بیت المال مواظب هستند و در نحوه عملکردشان جوری عمل می‌کنند که امید به آینده بیشتر شود و بهتر شدن اوضاع را نوید می دهند و بر کارآمدی نظام تاکید دارند بنده به نوبه خودم از آنان تشکر می‌کنم.

خطیب جمعه کرج تصریح کرد: مسؤولینی که برای کاری قبول مسؤولیت می‌کنند برای اینکه بتوانند در منطقه خودشان حضور بیشتری داشته باشند و خدمات بیشتری انجام دهند لازم است خانواده خود را هم در استان مستقر کنند و متاسفانه تعداد زیادی از مسؤولان ارشد استان غیر از استاندار محترم که با خانواده اینجا مستقر شدند می بینیم در استان ساکن نیستند.

وی ادامه داد: بنده ساعت 8 شب بمشکلی در شهرستان زنگ میزنم، پنج یا شش نفر از مسؤولین درجه یک استان که باید برای آن مشکل یا بحران در صحنه حاضر بشوند در استان نیستند.

حسین همدانی تاکید کرد: البته این مطلبی که گفتم یک عده باز نروند چند صد میلیون برای مدیران غیر بومی خانه تهیه کنند، آن انتقاد سرجای خودش محفوظ است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش مربوط به انتخابت گفت: انقلاب اسلامی از بدو تشکیل تا امروز به دنبال تحقق آرمان های الهی بوده و این مهم واقع نمی شود الا اینکه افرادی که این آرمان‌ها را  باور دارند امورات کشور را در دست بگیرند.

وی افزود: برای انتخاب نمایندگان مجلس باید دقت کرد. افرادی را انتخاب کنید که  از بدنه مردم  برخواسته باشند، مثل توده‌های مردم زندگی کرده باشند،  اهل زندگی تجملی و رفاه زده نباشند و بتوانند در زمان قانونگذاری کار خودشان را درست انجام دهند. امام رضوان فرمودند «کسی که انتخاب می کنید طعم تلخ فقز را چشیده باشد»

حسینی همدانی گفت: بررسی کنید یک فردی چگونه و از کجا یک باره چندین میلیارد هزینه می‌کند. فردی که زندگی آنچنانی داشته می تواند برورد قوانینی را برای حمایت از مستضعفین در مجلس به تصویب برساند؟

امام جمعه کرج تاکید کرد: دستگاه نظارتی هم در تائید صلاحیت ها به ماده سی ام قانون انتخابات توجه داشته باشد؛  یکی ازمواردی که در این ماده قید شده است این است که فرد مورد نظر «متظاهر به فسق» نباشد. موارد «تجاهر به فسق» هم در کتب فقهی منظور شده است.

حسین همدانی گفت: در برخی موارد افراد بعدا از ورود به مجلس در گفتار و رفتارشان متجاهر به فقس هستند و باید در بررسی ها مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه کرج گفت: از خدای متعال برای زلزله زدگان استان های آذربایجان شرقی و غربی، و اردبیل طلب صبر و اجر می‌کنیم و امیدواریم مشکلات مردم با همت مسؤولان به زودی برطرف شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه