همراه ما باشید

حسین مرعشی در گفتگو با کاوش:

امکان ندارد قالیباف نامزد انتخابات مجلس شود/ عارف هنوز تصمیم نگرفته

امکان ندارد قالیباف نامزد انتخابات مجلس شود/ عارف هنوز تصمیم نگرفته

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: امکان ندارد قالیباف نامزد انتخابات مجلس شود و این اخبار فقط برای مطرح کردن نام او است بنابراین محلی از تحلیل ندارد.

به گزارش کاوش، این روزها خبرهای غیررسمی زیادی از اردوگاه اصولگرایان و اصلاح طلبان به گوش می رسد که اگر صحت داشته باشند آرایش صحنه رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات ریاست جمهوری 1400 به کلی عوض می شود.

با حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی درباره این موضوعات گفتگو کردیم.

 

مشروح گفتگوی کاوش با حسین مرعشی را در ادامه بخوانید.

 

*خبر قرارگرفتن محمدباقر قالیباف در صدر فهرست اصولگرایان با واکنش های زیادی مواجه شد، برخی معتقد بودند این اتفاق اصلاح طلبان را در تهران دچار چالش می کند چون او 12 سال شهردار تهران بود و پروژه های زیادی را به اجرا درآورد در حالیکه عملکرد اصلاح طلبان در مدیریت شهری از افکارعمومی نمره قبولی نگرفت، نظر شما چیست؟

امکان ندارد قالیباف نامزد انتخابات مجلس شود و این اخبار فقط برای مطرح کردن نام او است بنابراین محلی از تحلیل ندارد.

*صحبت هایی مطرح می شود که اصلاح طلبان تلاش می کنند آقای ظریف را راضی به حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری کنند، آیا او به صحنه انتخابات 1400 می آید؟

این خبر هم شایعه است.

* اصولگرایان خوشحال می شوند و استقبال می کنند که دوباره عارف در جریان اصلاحات برای انتخابات مجلس سرلیست شود، در عوض خبرهایی منتشر شد که عارف قصد نامزدی در انتخابات مجلس ندارد، در نهایت اصلاح طلبان چه تصمیمی خواهند گرفت؟

آقای عارف هنوز تصمیمشان را برای نامزدی یا عدم نامزدی در انتخابات مجلس نگرفتند، هر وقت تصمیم گرفتند اصلاح طلبان نیز اعلام نظر می کنند.

*جناح رقیب می گوید دست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس خالی است، نظر شما چیست؟

نمی شود کشتی گرفتار توفان باشد اما حال یک بخشی از سرنشینانش خوب باشد بنابراین هیچ جناحی دستش برای انتخابات مجلس پُر نیست.

*آیا اصلاح طلبان فکری برای این چالش کرده اند؟

شورای عالی سیاست‌گذاری باید تدبیر کند.

درباره نویسنده

امید کرمانی‌ها مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه