همراه ما باشید

تصویب لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی بین ایران و کویت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین دولت ایران و کویت را تصویب کردند.

مهر: در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی لایحه موافقتنامه سرویس های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور کویت در دستور کار قرار گرفت.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مخالفت با این لایحه، اظهار داشت: زمانی که اجازه نمی دهند که هواپیمای ما سوخت گیری کند، آیا باید به کشورهایی چون کویت، معافیت دهیم؟ در این لایحه امتیازاتی که ما به طرف مقابل می دهیم مشخص است اما امتیازاتی که آنان به ما میدهند، مبهم است و باید این موارد شفاف شود.

در ادامه جلسه صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران گفت: معافیت های گمرکی قید شده در لایحه مذکور متقابل است و شرکت های هواپیمایی دو کشور می توانند از این امتیازات استفاده کنند.

وی ادامه داد: در شرایطی که ما در تحریم قرار داریم، باید از ظرفیت همسایگان استفاده کنیم و انعقاد چنین موافقتنامه هایی فرصت بسیار خوبی است که می تواند تأثیرات مثبتی برای ما داشته باشد.

بر این اساس وکلای ملت با ۱۵۶ رأی موافق، ۴ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در جلسه علنی لایحه موافقتنامه سرویس های هوایی دو جانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت را به تصویب رساندند.

مطابق با ماده واحده این لایحه موافقتنامه سرویس های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت مشتمل بر یک مقدمه و ۲۱ ماده و یک پیوست به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می شود.

همچنین براساس تبصره الحاقی آن در اجرای مواد ۱۶ و ۱۷ این موافقتنامه، رعایت اصول ۷۷ و ۱۳۹ قانون اساسی الزامی است.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه