همراه ما باشید

مجوز عجیب ۲ وزارتخانه برای آزادسازی صادرات برنج خوزستان +سند

درحالی که کشت برنج تنها در استان های شمالی کشور مجاز و در سایر استانها ممنوع است، صنعت، معدن و تجارت بنا به درخواست وزارت جهاد کشاورزی، مجوز صادارات شلتوک برنج خوزستان را صادر کرد.

تسنیم:درحالی که هیئت دولت کشت برنج در استان های غیر شمالی را ممنوع کرده است، سعید عباسپور مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات، وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ای به شامانی مدیرکل دفتر صادرات گمرک  اعلام کرد: به پیوست نامه معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی- وزارت جهاد کشاورزی در خصوص بلامانع بودن صادرات شلتوک برنج تولید استان خوزستان ارسال و به آگاهی میرساند که صادرات برنج تولید این استان با رعایت سایر مقررات و ضوابط مربوطه از مبادی خروجی و گمرکی آن منطقه بلامانع است.


در این نامه همچنین آمده است: در صورت تقاضای سایر استانها برای صادرات شلتوک برنج تولید داخلی، منوط به بررسی مراجع ذیربط و اعلام این دفتر است.

 مجوز عجیب ۲ وزارتخانه برای آزادسازی صادرات برنج خوزستان +سند
پیش از این اکبری معاون وزیر جهاد کشاورزی در تیر ماه سال جاری اعلام کرده بود: طرح ممنوعیت کشت برنج در هیات دولت مصوب و به استانها ابلاغ شده است و در طول سه سال آینده به استان‌های غیرشمالی که برنج کشت کنند، مزایایی تعلق نمی گیرد.

درحالی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو به دلیل تنش  های آبی مخالف خود  با کشت برنج در استان غیر شمالی را اعلام  و متخلفان را از ارائه هرگونه مزایا محروم کرده بودند که در این نامه اشاره شده مجوز صادرات شلتوک برنج خوزستان بلامانع است.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه