همراه ما باشید

سردار جلالی: نظارت بر تولید مواد غذایی در کشور تشدید شود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده در زنجیره تولید و کنترل‌ها در حوزه غذایی برخی نقاط ضعف وجود دارد،گفت:نظارت بر تولید مواد غذایی در کشور تشدید شود.

تسنیم: سردار غلامرضا جلالی  در پاسخ به سئوالی در مورد امنیت و سلامت غذایی  در کشور اظهار داشت: موضوع سلامت غذایی برای سلامت مردم کشور بسیار اهمیت دارد.

وی افزود:  بر اساس  بررسی‌های  انجام شده است مشخص شد که در زنجیره تولید و کنترل‌ها در حوره مواد غذایی ضعف‌هایی وجود دارد که ممکن است محصول نهایی که تولید می‌شود و در بازار در اختیار مردم قرار می‌گیرد کیفیت لازم را نداشته باشد. 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه  تولید محصولات کشاورزی  با  وزارت جهاد و کنترل کیفی آن بر عهده وزارت بهداشت است،بیان کرد: عرضه مواد غذایی در بازارها و بخشی نیز در اختیار شهرداری است.

وی با بیان اینکه مردم باید مطمئن باشند که محصول کشاورزی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد از همه نظر دارای استاندارد لازم است،گفت: این محصولات باید  از نظر کنترل سموم  در مواد غذایی و آنتی بیوتیک در مرغ و گوشت کنترل شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به تاکیدات رهبری معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی و جنگ اقتصادی دشمن، تصریح کرد: راه افتادن چرخه تولید در شرایط جنگ اقتصادی راه مقابله با دشمن است و اگر  چرخه تولید  در داخل کشور راه بیفتد  رونق اقتصادی محقق و اشتغالزایی ایجاد می‌شود.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه