همراه ما باشید

سردار اشتری: رسیدن به پلیس هوشمند از اولویت های ناجاست

فرمانده ناجا با بیان اینکه یکی از هدفگذاری های ما رسیدن به پلیس هوشمند است، گفت: در این راستا از سامانه هایی بهره مند شده ایم که کشف جرم را برای ما دقیق تر و سریع تر کرده است.

ایسنا: سردار حسین اشتری صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان گیلان، ضمن گرامیداشت روز ۱۳ آبان، اظهار کرد: گیلان استانی است که در دوران دفاع مقدس هشت هزار شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است، یگان های رزمی و رزمندگان گیلان در دوران دفاع مقدس جزء خط شکن ها بودند و به شجاعت و ایثارگری شهره بودند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی گیلان ۴۴۵ شهید را در راه حفظ امنیت و ارزش های انقلاب تقدیم کرده است، افزود: نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس مردم است و همواره برای برقراری امنیت می کوشد زیرا امنیت بزرگترین نعمت کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه امنیت و سلامت دو مولفه مهم هر جامعه ای محسوب می شوند، گفت: اگر امنیت نباشد ما هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت، در سایه امنیت موفقیت محقق می شود؛ امروز در کشورهای حاشیه به دلیل نبود امنیت، مردم خسارات زیادی را متحمل می شوند و نمی توانند در حوزه ای پیشرفت داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تصریح کرد: به لطف و عنایت الهی و برکت خون شهدا و رزمندگان، همچنین هدایت مقام معظم رهبری، با حضور نیروهای نظامی، انتظامی، قضایی، امنیتی و مشارکت مردم، امروزه از امنیت با ثباتی در منطقه برخوردار هستیم که باید آن را حفظ کنیم.

دشمن با تحریک مردم به دنبال برهم زدن آرامش در جوامع است

سردار اشتری با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که امنیت ایران را برهم بزند، افزود: در کشورهای سوریه، عراق، لبنان و یمن با حضور نیروهای دست نشانده آمریکایی ها مردم در سختی و رنج به سر می برند؛ حضور داعش در منطقه دست پرورده آمریکایی ها بود که توسط آنها قدرت و گسترش یافت. امروز به بهانه مطالبات مردمی به دنبال تحریک مردم و برهم زدن آرامش در جوامع هستند. هر چند در سال های گذشته قصد این کار را در کشور داشتند که با هوشیاری مردم و نیروهای مسئول خنثی شد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی حافظ امنیت جامعه است، ادامه داد: نیروی انتظامی به خوبی توانسته این مسئولیت را به عهده بگیرد و نقش سازنده  و سرنوشت سازی داشته است؛ امروزه از نظر تجهیزات با وجود تحریم ها در جایگاه خوبی قرار داریم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه یکی از هدفگذاری های ما رسیدن به پلیس هوشمند است، تصریح کرد: طی سال های گذشته گام های خوبی در راستای هوشمندسازی برداشته شده و در این راستا از سامانههایی بهرهمند شده ایم که کشف جرم را برای ما دقیق تر و سریع تر کرده است و در حرفه ای و کارآمدکردن ماموریت ها موثر بوده است.

سردار اشتری با بیان اینکه «ابزار»، «آموزش» و «زیرساخت» از مولفه های حرفه ای شدن است، گفت: امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ به مرحله ایده آل و مطلوب برسیم، پیشرفت های پلیس برگرفته از پیشرفت های کشور است. افتخار ناجا خدمتگزاری به مردم است که بالاترین سرمایه ما اعتماد ملت است.

وی با اشاره به اینکه اربعین حسینی در کمال امنیت، نظم و رضایتمندی برقرار شد، بیان کرد: با توجه به اینکه تردد و امنیت در مسیر مرزهای مرزی به عهده نیروی انتظامی بود، مراسم باشکوه اربعین نمونه ای از خدمتگزاری بود که ناجا با تمام توان ورود کرد و بیش از سه میلیون نفر زائر را تحت پوشش قراردادیم که ۳۰۰ هزار نفر آنها زائرین خارجی بودند، امسال ۷۶ درصد در زائرین ایرانی و ۳۵ درصد در زائرین خارجی افزایش داشتیم.

تحریم ها ما را مستقل و مقتدرتر کرده است

فرمانده ناجا با بیان اینکه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، ادامه داد: سه حادثه تاریخی مهم «تبعید امام(ره)»، «کشتار دانش آموزان» و «تسخیر لانه جاسوسی» در این روز رخ داده که بیانگر خباثت های آمریکا نسبت به ملت ایران است.

سردار اشتری گفت: استکبار بعد از ۴۰ سال همچنان از خباثت و زورگویی به مردم ایران دست بر نداشته و توطئه های مختلفی را روا داشته، اما ملت غیور و ولایتمدار ایران اسلامی هر سال باشکوه تر از سنوات قبل در راهپیمایی حضور می یابند و مقاومت، ایستادگی و همدلی خود را به رخ آمریکا و دشمنان نظام می کشند.

وی با بیان اینکه تحریم ها ما را از پای در نیاورده بلکه ما را مستقل کرده است، اضافه کرد: قدرت دفاعی ایران امروز برترین قدرت در منطقه است، به مدد جوانان ایرانی امروز ما پیشرفته ترین پهپادهای آمریکایی را مورد هدف قرار می دهیم، این قدرت را با روحیه جهادی در دوره تحریم به دست آوردیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه ابلاغ بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب چراغ راهی برای ماست، هر یک باید نقش خود را در گام دوم انقلاب بیابیم و بر تحقق اهداف تمرکز کنیم و راه مان را با قوت و قدرت ادامه دهیم.

گیلان رتبه اول کشور در حوزه کشفیات دارد

سردار اشتری با بیان اینکه گیلان از استان های خوب در بحث کشفیات است، گفت: استان گیلان امسال با ۸۹ درصد انواع کشفیات در حوزه های قاچاق، سرقت، قتل و مواد مخدر رتبه اول کشور را کسب کرده است.

وی با اشاره به اجرای موفق طرح های امنیت اخلاقی در گیلان، بیان کرد: با توجه به گردشگر پذیر بودن گیلان، همواره این استان بیشتر از تعداد جمعیت ثابت خود میزبان گردشگران بوده است که مدیریت این اجتماع، برقراری امنیت و نظم آنان در اولویت قرار دارد. با وجود تردد میلیون ها خودرو در گیلان و ملاحظاتی که باید در این زمینه رعایت شود، امسال شاهد کاهش ۱۲ درصدی جانباختگان حوادث جاده ای و همچنین کاهش ۱۸ درصدی تصادفات جاده ای بودیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه از زحمات دوسال و دو ماهه سردار اسحاقی در کسوت فرماندهی انتظامی استان گیلان قدردانی می کنیم و از این پس از تجربیات ایشان به عنوان معاون مهندسی ناجا بهره مند خواهیم شد، گفت: سردار ملکی از فرماندهان جوان و باتجربه ای هستند که امیدواریم با توانمندی ایشان شاهد ارتقای شاخص های امنیتی و انتظامی در استان گیلان باشیم.

گفتنی است؛ در پایان از زحمات سردار اسحاقی فرمانده سابق نیروی انتظامی گیلان قدردانی شد و سردار عزیزالله ملکی به عنوان فرمانده انتظامی جدید استان گیلان معرفی شد.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه