همراه ما باشید

جهانگیری : وضع معیشت مردم دغدغه اصلی دولت است

معاون اول ریاست جمهوری گفت: اصلی‌ترین اولویت دولت در کشور مسئله سلامت مردم است.

باشگاه خبرنگاران : اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری صبح امروز دوشنبه در مراسم نکوداشت روز ملی بیمه سلامت که با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان مجلس و تعدادی از مدیران بیمه‌ای در مرکز همایش‌های صداو سیما برگزار شد، اظهار کرد: این روز یادآور استقلال طلبی ملت ایران است و اندیشمندان باید در شرایط تحریم بازخوانی کنند که کشور ما به دلیل مداخلات آمریکا چه خسارت‌هایی دیده است.

او ادامه داد: امروز آغاز طرح پوشش اجباری بیمه همگانی در کشور است و اتفاق مهمی بوده که همه مسئولان جمهوری اسلامی و دستگاه‌های مختلف به ویژه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی باید به آن توجه کنند یکی از رسالت‌های انبیا، اولیا، ائمه و آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری استقلال عدالت در کشور است.

جهانگیری گفت: در روز‌های سخت راهکار‌هایی پیش بینی شده است و تجربه موفق جهانی استقرار نظام بیمه‌ای در همه حوزه‌ها از جمله سیل، زلزله و آتش سوزی است. پوشش بیمه‌ای در روز سخت چتر حمایتی است و به کمک مردم می‌آید، نظام بیمه‌ای از این منظر مهم است و بیمه سلامت رکن اصلی نظام بیمه‌ای در دنیا و کانون عدالت طلبی یک جامعه است.

جهانگیری گفت: هیچکسی نباید احساس کند که شرایط او با دیگران متفاوت است نباید عده‌ای پشت در‌های سیاست بمانند و عده‌ای از همه فیلتر‌ها عبور کنند، اگر فردی خواست آموزش ببیند نباید احساس کند شرایط برای او متفاوت است و در مرز‌ها و در دورترین نقطه کشور با پایتخت نباید تفاوتی قائل شویم. عدالت در بخش سیاست یعنی اینکه فرصت مناسب سیاسی را همه ملت داشته باشند و فرصت‌ها در چارچوب قانون دیده شوند.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه