همراه ما باشید

پرواز بمب‌افکن راهبردی آمریکا نزدیک پایگاه هوایی روسیه در سوریه

منابع نظامی از پرواز یک فروند بمب‌افکن راهبردی نیروی هوایی آمریکا نزدیک پایگاه هوایی حمیمیم، محل استقرار نظامیان روسیه در سوریه خبر دادند.

فارس: یک بمب‌افکن راهبردی نیروی هوایی آمریکا در روزهای گذشته نزدیک پایگاه نظامی «حمیمیم» در استان «لاذقیه» در شمال غربی سوریه مشاهده شد.

به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» نوع این بمب افکن «بی -52 استراتوفورترس» اعلام شد. گفته می‌شود که این بمب افکن نیروی هوایی آمریکا اول نوامبر(جمعه 10 آبان) به پایگاه هوایی حمیمیم نزدیک شد. حمیمیم، پایگاه اصلی روسیه برای انجام حملات هوایی علیه گروه‌های تروریستی در سوریه است.

به نوشته دیفنس بلاگ، مسیر دقیق پرواز این بمب افکن نامشخص است، اما گفته می‌شود این هواپیما از جنوب یونان برخاسته و به احتمال زیاد در امتداد مرز سوریه به اردن پرواز کرده است. رسانه‌های خبری به علت انجام این ماموریت از سوی هواپیمای نظامی آمریکایی اشاره‌ای نکردند.

این در حالی است که منابع دیگر مطلع در این زمینه گفتند که دو فروند جنگنده «اف-16» نیروی هوایی یونان روز جمعه یک فروند بمب افکن ب-52 آمریکا حین ماموریت بر فراز بخش‌هایی از قلمروی هوایی سوریه را اسکورت کردند.

منابع خبری بارها از پرواز هواپیماهای تجسسی ارتش آمریکا نزدیک پایگاه هوایی روسیه در سوریه خبر دادند. (جزئیات بیشتر)

چندی قبل نیز تصاویر ماهواره‌ای استقرار انواع جنگنده‌های پیشرفته و هواپیماهای تجسسی ارتش روسیه در پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه را نشان داد.

در این تصاویر ماهواره‌ای جنگنده‌های «سوخو 24»، «سوخو 25»، «سوخو 34»، و نیز یک فروند هواپیمای هشدار سریع «ِای 50»، یک فروند هواپیمای «ایلوشین 20» و دو فروند هواپیمای باری «ایلوشین 75» و «آنتونوف 30» مشاهده شدند.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه