همراه ما باشید

نجات ۲ کودک و یک زن جوان از میان آتش +تصاویر

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی گسترده در یک ساختمان مسکونی خبر داد و گفت: آتش‌نشانان در این حادثه موفق به نجات جان دو کودک و یک زن جوان شدند.

تسنیم:سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی در شرق تهران، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت ۱۹:۵۳ شب گذشته آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در بلوار ابوذر درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت ۱۹:۵۳ شب گذشته حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در بلوار ابوذر، خیابان مسلم به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودرو‌های پشتیبانی و تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.


سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور چهار دقیقه‌ای آتش‌نشانان در محل حادثه، گفت: محل حادثه یک ساختمان پنج طبقه مسکونی بود که در هر طبقه آن یک واحد وجود داشت و از قسمت زیرزمین آن به وسعت حدود ۱۲۰ متر به عنوان انباری واحد‌های مسکونی استفاده می‌شد.

وی با اشاره به نگهداری حجم زیادی از لوازم در زیرزمین و شعله‌ور شدن آنها، خاطرنشان کرد: دود بسیار غلیظی زیرزمین را فراگرفته و دود از طریق تنها راه خروجی (راه‌پله) به بیرون متصاعد می‌شد و سایر قسمت‌های ساختمان را فراگرفته بود که آتش‌نشانان مجبور شدند دریچه‌ای را که برای ورود روشنایی در این قسمت وجود داشت، باز کنند تا از این مسیر نیز برای تخلیه دود استفاده شود.

ملکی افزود: آتش‌نشانان در همان لحظات نخست در محل حادثه موفق شدند با استفاده از نردبان دستی، سه نفر از اهالی این ساختمان شامل یک پسربچه و دختربچه حدوداً هفت تا هشت ساله و خانمی حدوداً ۳۲ ساله را از لبه پنجره ساختمان خارج کنند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: گروه دیگری از آتش‌نشانان نیز به زیرزمین رفته و عملیات اطفای حریق را آغاز کردند که در نهایت پس از یک عملیات سخت و فرسایشی، این عملیات پس از ایمن‌سازی محل حادثه و تخلیه دود در ساعت ۱:۲۰ بامداد امروز به پایان رسید.

 نجات ۲ کودک و یک زن جوان از میان آتش +تصاویر

 نجات ۲ کودک و یک زن جوان از میان آتش +تصاویر

 نجات ۲ کودک و یک زن جوان از میان آتش +تصاویر

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه