همراه ما باشید

ترقی: تکیه به دولت دیگر برای اصلاح طلبان سودمند نیست

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: افت شدید محبوبیت دولت به دلیل مشکلاتی است که نتوانسته آن‌ها را حل کند. بی دلیل نیست که اصلاح طلبان راه خود را از دولت جدا می‌کنند چرا که تکیه به دولت برای آن‌ها نفعی ندارد.

خبرگزاری دانشجو: حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص تحرکات جدید دولت در سال انتخابات مجلس گفت: پس از انتخابات مجلس تنها یک سال از عمر دولت باقی است و دولت امسال در ارتباط با مجلس تنها به فکر ریل دو ساله‌ی خود برای بودجه و تصویب برنامه‌هایش است.

این فعال سیاسی با اشاره به افت شدید محبوبیت دولت به دلیل مشکلاتی که نتوانسته آن‌ها را حل کند، گفت: دیگر دلیل ناتوانی دولت عدم جایگاه گفتمانش یعنی اعتدال در فضای اجتماعی کشور است. بی دلیل نیست که اصلاح طلبان راه خود را از دولت جدا می‌کنند چرا که تکیه به دولت برای آن‌ها نفعی ندارد و سعی می‌کنند با نشان دادن فاصله، خود را از کاهش محبوبیت دولت دور نگه دارند تا حداقل تعدادی کرسی در مجلس کسب کنند.

ترقی با اشاره به تمایل دولت به سمت نیرو‌های سفید و معتدل که گرایش شفاف و روشنی نداشته باشند تا دولت بتواند از فضای سیاسی آن‌ها نفع ببرد؛ خاطر نشان کرد: دولتی‌ها سعی می‌کنند کسانی که وابستگی شفاف سیاسی به اصلاح طلبان یا اصولگرایان نداشته باشند رای بیاورند.

وی افزود: برای این اتفاق دولتی‌ها به صورت غیرمستقیم با طرح دوقطبی سازی در جامعه دو طیف را با یک دیگر وارد رقابت می‌کنند تا از دل این رقابت، فرصت برای رای آوردن نیرو‌های سفید به ویژه در سایر شهر‌ها به غیر از تهران فراهم شود چرا که با اختلاف میان دو جناح مردم به سراغ چهره‌ی ثالثی خواهند رفت که فارغ از اختلاف دو طیف است و این دست نفرات می‌توانند زمینه‌ی بهره برداری دولت از فضای مجلس را فراهم کنند.

درباره نویسنده

زینب حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه