همراه ما باشید

شبِ خوب کشتی ایران در بوداپست با ٣ فینالیست

تیم ملی کشتی آزاد امید ایران در رقابت‌های پنج وزن دوم زیر ٢٣سال جهان شانس کسب سه مدال طلا را پیدا کرد.

 تسنیم: روز دوم مسابقات کشتی آزاد امیدهای جهان امروز نیز در بوداپست مجارستان پیگیری شد که نمایندگان ایران در اوزان ٧٤، ٨٦ و ١٢٥ کیلوگرم فینالیست شدند.

در وزن 74 کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 5 بر 2 دارخان یسنگالی از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 10 بر 6 از سد بیامبادورج بات اردن از مغولستان گذشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نخودی در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 مقابل موراد کوراماگومدوف از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسم‌پور در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر هوانس مخیتاریان از ارمنستان را مغلوب کرد وی در دور دوم در مصاف با کریستوف سادوویک از لهستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دور سوم شد. قاسم‌پور در این دور و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 3 بر صفر گانخویاک گانباتار از مغولستان را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 4 بر 4 از سد عثمان گوجن از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. قاسم‌پور در دیدار فینال به مصاف گادجی مراد ماگومدسعیداف از آذربایجان می‌رود. در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سامهان جبرائیلوف از مولداوی با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 17 بر 7 یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیشِ‌رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. زارع در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر زوریکو اورتاشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

همچنین در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 از سد چارلز تاکر از آمریکا گذشت و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آرسن هاروتونیان از ارمنستان با نتیجه 13 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ارمنستانی در مرحله نیمه‌نهایی مقابل حریف هندی، یخکشی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 92 کیلوگرم نیز حسین شهبازی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 مغلوب بو نیکال از آمریکا شد.

و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. شهبازی در این گروه باید با تاکومی تانیزاکی از ژاپن کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده‌بندی به مصاف شامیل زوبایروف از آذربایجان خواهد رفت.

درباره نویسنده

کوثر حمزه نژاد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه